Hokej - online přenos HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň, 5. dubna 2018 17:00, DRFG Arena, Brno

HC Kometa Brno

HC Škoda Plzeň

1 : 2

(0:0, 0:2, 1:0)

• Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
  • Příjemný podvečer z Brna, konkrétně z DRFG Areny, kde dnes budeme svědky čtvrtého semifinálového souboje mezi Kometou Brno a Škodou Plzeň. Hosté prohrávají v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy už 0:3 a pokud si chtějí prodloužit sezónu, musí bezpodmínečně vyhrát. Kometa naopak bude chtít popravit soupeře a postoupit do finále v nejkratším možném čase.
  • Hokejisté Plzně vyhráli v letošním ročníku extraligy základní část, sám kapitán Petr Kadlec říkal, že důležitá část sezóny teprve začne. V té se pak podařilo lídrovi vyřadit vzdorující Olomouc a v semifinále narazili Plzeňští na Kometu. První utkání na západě Čech se domácím příliš nevydařilo, hosté z Moravy vyhráli 3:2, vítězný gól si připsal v přesilové hře na začátku třetí třetiny Hynek Zohorna.

Druhý zápas opět zvládla lépe Kometa, která se v polovině utkání dostala do vedení zásluhou Tomáše Bartejse, další branky přidali Radim Zohorna a Martin Nečas a ačkoliv snížil Milan Gulaš na 1:3, hosté se nakonec radovali z výhry, kterou pojistil gólem v poslední sekundě Michal Gulaši.

Třetí utkání se odehrálo včera na brněnském ledě a Kometa byla za stavu 2:0 favoritem utkání, nicméně Plzeň ukázala, že nehodlá svému soupeři nic odevzdat. Většinu utkání trávila v útočném pásmu, ale hráčům se nedařilo překonat skvělého Čiliaka. Ještě minutu před koncem byl stav vyrovnaný 2:2, pak se ale k velké jízdě rozjel Martin Erat, obehrál dva obránce soupeře, bekhendem poslal puk k tyčce Svobodovy brány a zajistil Brňanům vedení v sérii 3:0.
  • Nejproduktivnější hráči obou celků v play-off

Hynek Zohorna (5+4)
    Martin Nečas (2+3)

Milan Gulaš (5+2)
    Michal Moravčík (3+4)
  • Úvodní sestavy:

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Vincour, L. Čermák (C), Vondráček.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Jones, Moravčík, Čerešňák, Vráblík, P. Kadlec (C), D. Sklenička, Pulpán – Gulaš (A), Mertl, Stach – Indrák (A), Kratěna, Kantner – Schleiss, Kracík, D. Kindl – Pour, Preisinger, Hollweg.

Rozhodčí: Hodek, Hribik – Hynek, Zíka.
  • V sestavách obou celků sledujeme menší změny oproti včerejšímu utkání. Kometa bude mít ve druhé formaci Marcela Haščáka, jehož místo zaujal v té čtvrté Tomáš Vincour. Na plzeňské straně se kromě výměny Stacha s Kantnerem v prvních dvou formacích objevuje jméno Jakub Pour. Hostující mladík si zahraje své první play-off v extralize.
  • V DRFG Areně právě dozněla státní hymna, utkání začne každou chvíli.
  • Na buly už se proti sobě staví Mertl a Hruška.
  • Utkání právě začalo.
  • Úspěšnější hostující centr.
  • Mertla hledal na levém kruhu zpoza brány Gulaš, tísněný útočník ale nezvládl zakončit a kotouč míří z brněnského pásma pryč.
  • Holík číhal na modré čáře, přihrávku ale dobře zastavil Čerešňák.
  • Kotouč má na holi Bartejs ve vlastní třetině a rozehrává další útočnou akci.
  • Malec našel od modré čáry před bránou Malleta, který se snažil obtočit a posunout puk bekhendem na Nečase, to mu ale na poslední chvíli zmařili hostující beci.
  • Tečovanou střelu od modré čáry vyrazil Čiliak betonem do rohu.
  • Svoboda nechal puk za bránou, kde byl jako první Vondráček, nakonec z toho byla střela Vincoura, kterou si brankář Škody dobře pohlídal.
  • Hruška se natlačil z levé strany před Svobodu, trefil ale jen boční síť.
  • Indrák se dostával do zakončení, ve výborné obranné práci se však ukázal Bartejs, který Indrákovi na poslední chvíli vypíchl puk.
  • Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
  • Zaťovič nabruslil do útočného pásma, odkud vystřelil zpoza obránce, Svoboda vyrazil puk lapačkou mimo tři tyče.
  • Krejčíkova střela od modré čáry těsně minula levou tyč, Kometa se drží v útočné třetině.
  • Vincour dostal dobrou přihrávku od Vondráčka v útočném pásmu a celou situaci ještě vylepšoval na Tomáše Malce, tomu ale v rozhodující fázi utekl puk.
  • Po další střele domácích podrží kotouč Miroslav Svoboda a následuje komerční přestávka.
  • Hruška vyhrál buly a hned střílel Martin Erat, puk jen těsně minul brankovou konstrukci.
  • Hosté zvládli dostat puk z pásma, hraje však znovu Erat. Kometa je v úvodu dnešního utkání rozhodně aktivnější, než včera.
  • Zaťovič byl sražen u mantinelu ve vlastním pásmu, vše však proběhlo podle pravidel. Vhazování před Čiliakem.
  • Trest
    Malec dohrál Hollwega u mantinelu, což se mu vůbec nelíbilo a ohnal se po domácím obránci. Při tom ho trefil do obličeje a putuje na trestnou lavici za vysokou hůl. První přesilová hra pro Kometu.
  • Kometa už kombinuje v pásmu a tvrdou ránu vyslal Nečas, Svoboda nemusel zasahovat.
  • Hosté se osvobozují.
  • Brňané jsou ale hned zpět v pásmu a opět pálil Nečas, jeho dělovku tentokrát Svoboda podržel ve výstroji!
  • Hosté vyhazují přes všechny čáry.
  • Plzeňští opět vyhazují.
  • Hollweg už je zpět na ledě, Plzeň zvládl dobře první oslabení.
  • Štencel nechtěně přihrál ve vlastní třetině přesně na hůl Mertla, jeho střela ale nakonec neměla gólové parametry. Puk končí v ochranné síti a vhazovat se bude před Čiliakem.
  • Důležité
    Hynek Zohorna s Martinem Nečasem ujížděli do přečíslení dvou na jednoho! První jmenovaný zastavil před brankovištěm a počkal si na vhodný moment na střelu, puk se ale otřel o brusli posledního obránce a zamířil těsně vedle plzeňské brány.
  • Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.
  • Vráblíkova střela od modré čáry těsně minula brněnskou bránu.
  • Holík si dobře vybruslil před bránu, jeho pokus ale kryje Svoboda.
  • Pour se dral za kotoučem před bránou Komety, Čiliak se ale rozhodl vyjet a následně puk odehrál do bezpečí.
  • Hosté zahráli vysokou holí, vhazovat se bude před Svobodou.
  • Martin Nečas operuje s pukem za hostující bránou.
  • Hrát nyní musel Čiliak, za vlastní bránou rozehrál puk podél mantinelu.
  • Ukrytou střelu Hynka Zohorny našel Miroslav Svoboda v lapačce. Vhazovat se bude po jeho pravici.
  • Hruška v útočném pásmu přihrál rukou a rozhodčí přerušují hru.
  • Důležité
    Kratěna byl úplně sám před Čiliakem, zpracoval si puk a vystřelil bekhendem, následně dostal prostor také na dorážku, ale brněnský gólman odmítl pustit Plzeň poprvé v této sérii do vedení!
  • Po další útočné akci Komety se do sebe pustili hráči v brankovišti Miroslava Svobody, situace už se uklidnila, vylučovat se nebude.
  • Čerešňákovo vyhození ještě zastavil na modré čáře Gulaši, následně se už hosté vydávají ze svého pásma.
  • Hollweg hodně tvrdě srazil Krejčíka v rohu brněnského pásma, to mu následně oplatil Gulaši a Hollweg si sbírá hokejku z ledu.
  • Hosté budou hrát přesilovou hru, momentálně mají ponechanou výhodu, což se vůbec nelíbí brněnským fanouškům, podle kterých už měli domácí puk v moci.
  • Trest
    Na trestnou lavici míří Tomáš Malec za krosček.
  • Čerešňákova rána od modré čáry mířila těsně vedle, následně pálil hned dvakrát velice nebezpečně Kratěna.
  • Domácí vyhazují přes všechny čáry.
  • Plzeň se nemůže dostat do pásma.
  • Hosté mají čas na poslední střelu.
  • První třetina skončila.
  • Ta se nakonec nekonala a hosté si ještě jedenáct sekund přesilové hry přenesou do druhé části. První třetinu byla aktivnější Kometa, která si vytvořila více nebezpečných akcí, tu největší pří přečíslení dvou na jednoho Hynek Zohorna, stejně jako jejich soupeř ale nedokázala ani jednu využít, proto svítí na kostce nad ledem stále stav 0:0. Další třetina začne přibližně v 17:52.

Střely na bránu

Kometa 7
    Plzeň 6
  • Začala druhá třetina.
  • Domácí hrají v plném počtu.
  • Schleiss v dobré příležitosti netrefil puk, teď měli domácí štěstí.
  • Hosté se drží v útočném pásmu, Čerešňák kombinuje s Kantnerem u mantinelu.
  • Holík vystřelil zpoza obránce a Svoboda puk na poslední chvíli vyrazil mimo branku. Vhazovat se bude v útočném pásmu Brňanů.
  • Gól
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň se poprvé v sérii dostává do vedení! David Sklenička od mantinelu poslal puk před brněnskou bránu, kde jej šikovně tečoval JAROSLAV KRACÍK přesně pod horní tyč, teď byl Čiliak bez šance. Asistence: David Sklenička, Petr Kadlec.
  • Hosty vstřelená branka hodně povzbudila a kombinují před Čiliakem.
  • Radim Zohorna nyní dostal ve vlastním pásmu pukem a chvíli se nezvedal, takže při následujícím útoku rozhodčí přerušuje hru.
  • Indrák se dral podél mantinelu do útočného pásma, tam si ale puk rychle vzali domácí.
  • Gól
    Hosté vedou už 2:0! Jaroslav Kracík si připisuje další bod, tentokrát za asistenci. Plzeňský útočník našel na druhé straně útočného pásma DENISE KINDLA, který se trefil za přesouvajícího se Čiliaka. Asistence: Jaroslav Kracík.
  • Martin Erat už se chystal do útoku, rozhodčí ale přerušuje hru kvůli předchozímu ofsajdu Plzně.
  • Důležité
    Sklenička jel z boku sám proti Čiliakovi, jeho střelu ale brněnský gólman vyrazil!
  • Ondřej Němec zakládá další útok od vlastní brány.
  • Haščákova střela byla sražena do ochranné sítě, po komerční přestávce se bude vhazovat před Svobodou.
  • Martin Nečas chtěl ještě na poslední chvíli udržet puk v pásmu, o hokejku jednoho soupeřů ale vyletěl mimo hrací plochu.
  • Rozhodčí pískli zakázané uvolnění, Čiliak chtěl ale hrát, proto se nakonec po omluvě sudích bude vhazovat ve středním pásmu.
  • Gulaš se vydal do útoku, hodil si puk do středu hřiště a vypálil, Čiliak vyráží.
  • Na druhé straně si našel kotouč Svoboda a přerušuje hru.
  • Kometa se drží v útočném pásmu.
  • Bartejs vybídl Nečase, který chtěl hned střílet, puk mu ale sklouzl z hokejky.
  • Po tlaku třetí brněnské formace má puk v moci Miroslav Svoboda, buly po jeho levici.
  • Střela Bartejse hned po buly končí v lapačce hostujícího gólmana.
  • Malec má puk za vlastní bránou a rozjíždí další akci.
  • Důležité
    Čermák nabídl kotouč před bránu Hynku Zohornovi, který ho jen lehce tečoval těsně mimo bránu.
  • Puk, který nyní pomalu doklouzal k bráně Plzně, Svoboda přikryje a přeruší hru.
  • Krejčíkova střela byla před Svobodou ještě tečována, hostující gólman si ale situaci pohlídal.
  • Důležité
    Kratěna v obrovské šanci sám mezi kruhy, ale míjí bránu!
  • Vhazování ve středním pásmu dopadlo lépe pro domácí.
  • Kometa kombinovala v útočném pásmu, hosté se dokázali osvobodit.
  • Haščákovu střelu podržel Svoboda v lapačce a na ledě se přiostřuje, uvidíme, jak dlouho nechá rozhodčí hru plynout bez vyloučení.
  • Trest
    Petr Kadlec fauloval ve vlastním pásmu Leoše Čermáka a Kometu čeká další přesilová hra.
  • Krejčíkovu střelu od modré čáry tečoval Zaťovič mimo.
  • Trest
    Kometa si zahraje přesilovou hru pět na tři! Miroslav Preisinger dojel jako třetí do souboje u mantinelu, fauloval Martina Erata a dostává svůj tým do těžké situace.
  • Domácí vyhráli vhazování.
  • Němcova dělovka mířila mimo.
  • Němec trefil Hollwega a puk se odráží ven z pásma.
  • Kometa je zpět v útočné třetině.
  • Hynek Zohorna zahrál v útočném pásmu vysokou holé a rozhodčí vykazuje Brňany do středu hřiště.
  • Petr Kadlec je zpět na ledě, Plzeň je ve čtyřech.
  • Sklenička v oslabení ujel a z pravého kruhu vyslal střelu na Čiliaka, ten puk vyrazil ramenem do ochranné sítě.
  • Hosté jsou v plném počtu.
  • Gulaš má puk ve vlastním pásmu a rozehrává akci.
  • Martin Nečas zavezl puk do útočného pásma, zpomalil hru a snažil se něco vymyslet, hostující obránci ho ale o kotouč rychle obrali.
  • Kindlovu střelu z pravé strany Čiliak vyrazil za branku.
  • Sklenička si najel z levé strany a zkoušel prostřelit Čiliaka, brněnský gólman si pohlídal mezeru mezi betony a přerušuje hru.
  • Indrák přenechal puk Vráblíkovi, který střílel z prostorů mezi kruhy, Čiliak vyrazil jeho pokus do ochranné sítě.
  • Hynek Zohorna se snaží napadat Moravčíkovu rozehrávku, ale bez úspěchu.
  • Trest
    Další komplikace pro Kometu. Michal Gulaši fauloval ve vlastním pásmu a putuje na trestnou lavici za hrubost.
  • Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.
  • Druhá třetina skončila.
  • Čtyřicet minut čtvrtého semifinále je za námi a Plzeň má blízko k tomu, aby vrátila sérii na svůj led. Ve druhé třetině se nejprve prosadil Jaroslav Kracík, který šikovně tečoval puk pod horní tyč, ve 24. minutě pak z pravého kruhu prostřelil Marka Čiliaka Denis Kindl. Kometa měla ve druhé části přesilovou hru pět na tři, využít ji ale nedokázala a hosté tak vedou 2:0. Další třetina začne přibližně v 18:48.

Střely na branku

Kometa 18
    Plzeň 22
  • Začala třetí třetina.
  • Kometa vyhrála buly a hned vyhazuje puk za Svobodu.
  • Plzeň se snaží rozjet přesilovkovou kombinaci.
  • Až teď se ale pořádně dostávají do pásma.
  • Gulašovi střela vůbec nesedla a puk proklouzal od levého kruhu až k mantinelu.
  • Čermák vyhazuje puk až ke Svobodovi.
  • Plzni se nedaří založit útok, domácí dobře napadají.
  • Gulaši je zpět na ledě, Kometa oslabení ustála.
  • Kindlova střela zaduněla o Čiliakovy betony, následně se puk odrazil mimo branku.
  • Ondřej Němec nyní dobře zasáhl na vlastním brankovišti před Denisem Kindlem.
  • Nepřesná rozehrávka domácích vrací hru před Čiliaka. Zakázané uvolnění.
  • Haščák napadá rozehrávajícího Kadlece, ten ale neměl problém podržet puk.
  • Nahozený puk od mantinelu se teď nepříjemně odrazil před brněnskou bránou a Čiliak jen tak tak stihl nastavit beton.
  • Trest
    Tomáš Bartejs odchází na trestnou lavici a Plzeň si zahraje přesilovou hru. Brněnský obránce vyhodil puk rovnou mimo ledovou plochu.
  • Radim Zohorna vyhazuje puk, Plzeň Čiliaka zatím neohrozila.
  • Teď se podařilo vyhodit puk Ondřeji Němcovi, hosté začínají od vlastní brány.
  • Malec vyhazuje puk, hosté se rychle snaží vrátit do pásma.
  • Puk po zblokované střele v ochranné síti, vhazuje se před brněnským gólmanem.
  • Domácí jsou v plném počtu.
  • Vondráčkova střela z pravé strany končí v lapačce Svobody, následuje komerční přestávka.
  • Sklenička vyváží puk z vlastního pásma, tam si jej ale rychle sbírají domácí.
  • Ryan Hollweg si počkal na Krejčíka u mantinelu, hraje se dál.
  • Gulaš se prokličkoval mezi brněnskými obránci až k zakončení, jeho pokus vyrazil Čiliak do ochranné sítě.
  • Martin Nečas ve středním pásmu rozjíždí další akci Komety.
  • Mallet hledal Nečase před bránou, jeho pokus ale zablokovali hostující obránci.
  • Zakázané uvolnění svěřenců Martina Straky, hra se vrátí před Svobodu.
  • Vincour po buly vystřelil jen do připravené lapačky Miroslava Svobody.
  • Krejčík sebral puk ve vlastním pásmu.
  • Po soubojích u mantinelu domácí dokázali ukořistit puk, hosté ale rychle obracejí hru.
  • Preisinger si udělal stahovačku mezi kruhy a chtěl se prosmýknout mezi obránci, ti ho ale za sebe nepustili.
  • Na druhé straně to zkoušel Holík, jeho střela končí v ochranné síti a vhazuje se před Svobodou.
  • Čerešňák se po pravé straně dostal až ke střele z kruhu, Čiliak podržel kotouč ve výstroji a přerušil hru.
  • Důležité
    Neuvěřitelné co teď nedal Martin Nečas! Byl úplně sám na levé straně a měl půl odkryté brány, trefil však horní tyč!
  • Trest
    Přesilová hra pro Kometu. Michal Moravčík je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
  • Gól
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí rychle přesilovou hru využívají a vrací se do zápasu! Nejproduktivnější hráč Brna HYNEK ZOHORNA dostal přihrávku od Martina Erata a ze středu útočného pásma propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Erat, Jakub Krejčík.
  • Krejčíkova střela od modré čáry těsně minula bránu!
  • Erat byl v dobré šanci před bránou, Svoboda ale zasahuje. Následuje komerční přestávka.
  • Vhazování ve středním pásmu zvládla lépe Plzeň, Radim Zohorna ale dobře vystihl rozehrávku soupeře.
  • Kometa nyní svírá svého soupeře, Bartejsovo nahození od modré čáry bylo nepřesné.
  • Hynek Zohorna hledal někoho před bránou, puk však pouze proklouzal brankovištěm.
  • Nečasovo nahození Svoboda viděl na poslední chvíli a vyráží puk mimo branku.
  • Důležité
    Preisinger ujížděl na Čiliaka, ale bránu přestřelil!
  • Každý zákrok na ledě nyní vyvolává velké emoce jak mezi hráči, tak na střídačkách a na tribunách. Posledních pět minut utkání bude ještě hodně zajímavá podívaná.
  • Gulaš byl úplně sám před Čiliakem, netrefil ale puk ideálně, brněnský gólman zasáhl a následně rozehrává.
  • Denis Kindl si sjel mezi kruhy do výborné pozice, trefil však pouze clonícího obránce.
  • Hosté vyhazují puk z vlastního pásma, Kometa se snaží okamžitě vrátit zpět před Svobodu.
  • Puk nyní na plzeňské střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
  • Po souboji v útočném pásmu je hra opět přerušena, jeden z hráčů zalehl kotouč.
  • Důležité
    Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků, v Brně je vyprodáno.
  • Štencel přizvedl střelu Mertla vysoko nad bránu do ochranné sítě, vhazovat se bude před brněnským brankářem.
  • Plzeň se samozřejmě rychle zbavuje kotoučů ve středním pásmu.
  • Trest
    Rána pro Kometu. Ondřej Němec nešťastně podrazil soupeře před vlastní bránou a putuje na trestnou lavici. Teď to budou mít domácí složité.
  • Hosté kombinují v pásmu, zatím bez střely.
  • Důležité
    Mallet nyní hodně důrazně vybojoval útočné pásmo a Čiliak míří na střídačku!
  • Trest
    Ještě jedna šance pro Kometu. Milan Gulaš je vyloučen za vysokou hůl a Kometa bude mít vhazování v útočném pásmu.
  • Důležité
    Kometa si bere oddechový čas!
  • Hosté zvládli buly.
  • Konec zápasu.
  • Tato semifinálová série ještě nekončí! Hosté dokázali po třech neúspěšných pokusech porazit Kometu na brněnském ledě a vrací se tak zpět na západ Čech. Domácí sice ve třetí části dokázali snížit zásluhou Hynka Zohorny, ani přes velký tlak ale druhou branku přidat nezvládli a Plzeň tak snižuje stav série na 1:3. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji pěkný zbytek čtvrtečního večera. Na počtenou.

Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Jaroslav Kracík a Hynek Zohorna.