Federer dostal od Nadala antukovou lekci

Jednička světového tenisu Roger Federer uhrál ve finále French Open jenom čtyři gamy a dostal i potupného "kanára". Španěl Rafael Nadal porazil švýcarského soupeře 6:1, 6:3 a 6:0 a připsal si čtvrté vítězství na Roland Garros v řadě. 21letý Nadal ve své kariéře ještě na French Open neprohrál ani jeden zápas. Federer prohrál s Nadalem ve finále potřetí za sebou a na titul French Open stále čeká marně.

Rafael Nadal

Rafael Nadal | Zdroj: ČTK

Už vstup do utkání naznačil, kam se bude jeho vývoj ubírat. Jako první podávala světový hráč číslo jedna a Nadal dokázal soupeřův servis okamžitě vyhrát. Totéž se mu záhy podařilo i ve druhé sadě. Federer sice dokázal reagovat a Nadalovi také sebral podání, ale přesto i druhý set prohrál, tentokrát 3:6. Přesto šlo o nejlepší úsek hry ze strany Rogera Federera, protože v závěrečném setu naprosto rezignoval a nezískal ani hru. V celém utkání dokázal proti vynikajícímu Nadalovi jen třikrát vyhrát své podání.