Sparta končí druhá, sestupuje Zlín

Výhrou 3:0 si vybojovali druhé místo fotbalisté Sparty. Ti v posledním, 30. kole, nedali šanci Mladé Boleslavi a zajistili si tak účast ve třetím předkole Ligy mistrů. Středočeši naopak kvůli prohře klesli až na šesté místo a poháry si nezahrají. Liberec remizoval na hřišti Slavie 2:2 a zůstal tak třetí. To znamená, že si zahraje v předkole Evropské ligy. Druhým sestupujícím celkem se stal tým Zlína, který ukončil sezonu debaklem 1:6 na hřišti Jablonce.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 3:0 (2:0)

Oběma klubům šlo v tomto duelu už jen o čest, a tak i utkání vypadalo. Jihočechům zařídil vedení ve 33. minutě Hudson. V poslední minutě prvního poločasu ještě skóre navýšil Benát. V 61. minutě ještě umístil míč do prázdné Sedláček, který využil chyby teplického Lukáše.

Branky: 33. Hudson, 45. Benát, 61. Sedláček. Rozhodčí: Adam - Teuber, Koval. ŽK: Lukáš. Diváci: 2985

FK Baumit Jablonec - FC Tescoma Zlín 6:1 (5:1)

Nejtěžší porážkou za posledních 62 let se loučí Zlín s první ligou. Domácí o fotbalisté rozhodli utkání jestě v úvodních 34 minutách, kdy už na ukazateli skóre svítil stav 4:1. Těsně před pauzou se navíc dokázal trefit jablonecký obránce Loučka. Zkoprnělí hosté se již nezmohli na obrat a v druhé půli se již smířili se sestupem. Navíc k tomu přispěl i rychlý gól Lafaty z 47. minuty.

Branky: 2. a 28. Michálek, 15. Vukovič, 34. Hloušek, 44. Loučka, 47. Lafata - 25. Vyskočil. Rozhodčí: Makovička - Wilczek, Slavík. Bez ŽK. Diváci: 2485

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 0:3 (0:1)

Domácí přichystali do základní sestavy dvě překvapení. Na pozici brankáře se nečekaně objevil místo Millera nezkušený Šeda, který ještě nedávno hrál za rezervní tým Boleslavi a druhým hráčem, jenž zůstal na lavičce byl kapitán Rolko. Ani jedna z těchto změn středočeskému celku nepomohla a po prvním poločase prohrával po gólu Hubníka hlavou 0:1. Boleslavský kouč Uhrin pak 20 minut před koncem stáhl hru na tři obránce. Jenže to se podařilo využít Spartě a v 81. minutě zvyšoval Berger přesnou střelou k tyči na 2:0. Pět minut před koncem přidal třetí gól letenských Wilfried. Pražané se tak můžou těšit v srpnu na předkolo Ligy mistrů.

Branky: 45. Hubník, 81. Berger, 85. Wilfried. Rozhodčí: Jech - Mencl, Ubias. ŽK: Mendy - Pamič, Řepka, Vacek. Diváci: 4820

SK Kladno - FC Baník Ostrava 0:1 (0:0)

V první čtyřicetipětiminutovce měl jedinou šanci domácí Drsek. Ten však hlavičkoval těsně nad. Gólu se dočkali diváci až pár minut před koncem, kdy kladenský stoper Beneš špatně zpracoval balon, toho využil Zeher a střelil míč do horního rohu Pavlíkovy branky. Kladno se však z této prohry nijak nemuselo trápit, protože díky výsledku z Jablonce sestupuje Zlín.

Branka: 86. Zeher. Rozhodčí: Kocourek - Lhoták, Štěrba. ŽK: Bartoš - Neuwirth, Mičola. Diváci: 3214

Slavia Praha - Slovan Liberec 2:2 (2:1)

Slávisté ozdobili mistrovské oslavy asi nejlepším jarním výkonem, který si zkazili polevením ve druhém poločase. Ze spousty šancí a převahy v první půli se ujala Grajciarova parádní rána do šibenice v 21. minutě a střela Ivany ve 32. Ještě před přestávkou snížil kanonýr Liberce Andrej Kerič. Domácí po změně stran postupně ubírali plyn a Kerič toho znovu využil. V poslední minutě vyrovnal na 2:2 a patnáctým gólem si pojistil korunu pro krále střelců.

Branky: 21. Grajciar, 32. Ivana - 44. a 90. Kerič. Rozhodčí: Drábek - Zlámal, Novák. ŽK: Grajciar - Liška, Kerič, Frejlach, Blažek. Diváci: 17.569

Sigma Olomouc - Bohemians Praha 3:0 (1:0)

Zasloužené vítězství Sigmy se narodilo snadno. První branku vstřelil už v 12. minutě Hořava. Dramatickou bitvu, ale Olomoučané rozhodli až v závěrečné desetiminutovce. Další góly přidali Štěpán a Ordoš.

Branky: 12. Hořava, 80. Štěpán, 83. Ordoš. Rozhodčí: Kovařík - Večeřa, Santarius. ŽK: Zoubek, Grznár. Diváci: 3794

Viktoria Žižkov - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)

Ve hře byl od úvodu citelný rozdíl ve výkonosti obou týmů. Hosté byli jasně lepší a aktivnější. Za 90 minut se odhodlali k 25 střelám a dvě z nich byly úspěšné. Kolářova ve 48. minutě i o 14 minut později ta Hajovského. Žižkov svou prvoligovou derniéru naprosto nezvládl.

Branky: 48. D. Kolář, 62. Hájovský. Rozhodčí: Možíš - Pospíšil, Gallo. ŽK: Pilař, Corea, Brabec - Petržela,Limberský, Horváth. Diváci: 350

1. FC Brno - 1. FK Příbram 1:2 (0:0)

Příbram dávala od prvních minut najevo, že si přijela do Brna pro povinný bod znamenající definitivní záchranu. Proto jejich styl hry odpovídal branění v 10 hráčích a domácí neměli šanci se prosadit. Druhou část nudného fotbalu bez vzruchu a s velkým množstvým chyb nabídli fotbalisté divákům i po změně stran. V 66. minutě se však povedlo příbramskému Kleslovi využít nepřesnou rozehrávku Čoupka a překonat brankáře Bureše. O pár minut později přidal druhý gól Nohýnek. Po něm ztratili hosté koncentraci a z protiútoku se podařilo snížit obránci Dvorníkovi. Na vyrovnání už však Brňané nedosáhli

Branky: 73. Dvorník - 66. Klesa, 72. Nohýnek. Rozhodčí: Paták - Hojsík, Vysloužil. ŽK: Živný, Dvorník - Klesa, Huňa . Diváci: 1250

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít