Česko hraje s Argentinou po úvodních dvouhrách 1:1

Po prvním dnu čtvrtfinálového klání Davisova poháru je stav mezi Českou republikou a Argentinou vyrovnaný 1:1 na zápasy. V Ostravě si podle předpokladů obě jedničky poradily se svými soupeři a každá si připsala po bodu. Do utkání vstoupili lépe svěřenci nehrajícého kapitána Jaroslava Navrátila. Po úvodní dvouhře vedli zásluhou Tomáše Berdycha, který porazil v pětisetové bitvě Juana Monaka. Ivo Minář, jenž zastoupil zraněného Radka Štěpánka, poté nedokázal příliš vzdorovat Juanu Martinu del Potrovi a podlehl mu 0:3 na sety.

Davis Cup

Davis Cup | Foto: The Oficial Davis Cup Website

Třiadvacetiletý Berdych začal svůj zápas výborně a první set vyhrál 6:4. To ale vyprodaná hala ještě nevěděla, co za drama ji čeká. Dvacátý hráč světa najendou neměl energii a pral se především s jindy spolehlivým servisem a tak aniž by se nadál, ztratil dva sety oba v poměru 2:6. Před čtvrtou sadou si česká jednička odskočila do útrob stadionu, kde ho burcoval i Štěpánek s manažerem týmu Petrem Pálou. Na kurt se český daviscupový reprezentant vrátil jako vyměněný. Poprvé v utkání se mohl opřít o podání, proměnil několik brejkbolů a tak ve čtvrtém setu zvítězil 6:3. Monako se pokusil podobně jako český hráč najít formu pauzou na záchod i ošetřením levého kotník, ale český reprezentant už si zápas vzít nenechal. Po bezmála třech a půl hodinách zvítězil 6:4, 2:6, 2:6, 6:3 a 6:2.

Ve druhém utkání měl Ivo Minář těžkou úlohu, v cestě za druhým bodem mu stál pátý hráč světa del Potro. Pětadvacetiletý Čech měl v úvodu přílišný respekt z velkého jména a nestačil tempu. Kanára odvrátil až za stavu 0:5 a tak první sadu ztratil v poměru 1:6. Ve druhém a třetím setu se Minář osmělil, dokázal ve výměnách držet se semifinalistou Roland Garros krok, ale přesto za hodinu a 42 minut prohrál po setech 1:6, 3:6 a 3:6. Nejen o druhém bodu, ale také o psychické výhodě před nedělními duely, se bude rozhodovat na kurtu ostravské ČEZ Arény dnes. Do debla by měli nastoupit Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem, Argentinci nahlásili dvojici del Potro a Leonard Mayer, toho by však měl nahradit zkušený José Acasuso.

K postupu do semifinále tak mají po prvním dni nejblíže tenisté Izraele a Chorvatska, kteří vedou nad svými soupeři 2:0 na zápasy. Izraelská dvojka a 210. hráč světa Harel Levy porazil Rusa Igora Andrejeva 6:4, 6:2, 4:6 a 6:2. Druhý bod přidal Dudi Sela, který vyhrál nad Michailem Južným po setech 3:6, 6:1, 6:0, 7:5. Izraelské tenisty tak dělí jediná výhra od premiérové účasti v semifinále Davis Cupu. Chorvaté vedou nad Spojenými státy zásluhou Iva Karloviče, který v Poreči otočil nepříznivý vývoj s Jamesem Blakem a zvítězil 6:7, 4:6, 6:3, 7:6 a 7:5. Marian Čilič si poradil s Mardym Fishem 4:6, 6:3, 6:7, 6:1, 8:6 a přiblížil Chorvatům třetí triumf nad USA ve třetím vzájemném duelu. V duelu Španělska s Německem rozhodne o druhém bodu až čtyřhra, protože Fernando Verdasco zdolal Andrease Becka po setech 6:0, 3:6, 6:7, 6:2 a 6:1, ale Tommy Robredo prohrál s Philippem Kohlschreiberem 3:6, 4:6 a 4:6.

Čtvrtfinálové zápasy Davisova poháru:

Ostrava: Česká republika - Argentina 1:1
Berdych - Monako 6:4, 2:6, 2:6, 6:3, 6:2, Minář - del Potro 1:6, 3:6, 3:6
Tel Aviv: Izrael - Rusko 2:0
Levy - Andrejev 6:4, 6:2, 4:6, 6:2, Sela - Južnyj 2:6, 6:1, 6:0, 7:5
Marbella: Španělsko - Německo 1:1
Verdasco - Beck 6:0, 3:6, 6:7 (4:7), 6:2, 6:1, Robredo - Kohlschreiber 3:6, 4:6, 4:6
Poreč: Chorvatsko - USA 2:0
Karlovič - Blake 6:7 (5:7), 4:6, 6:3, 7:6 (7:3), 7:5, Čilič - Fish 4:6, 6:3, 6:7 (3:7), 6:1, 8:6

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít