Autor

Andrea Čánová

Co v rozhlase dělám:
Vytvářím reportáže z oblasti krimi, soudů i o neuvěřitelných lidských osudech. Pátrám po podvodnících i úřednících, kteří dělají víc škody než užitku.

Jak jsem se k této práci dostala:
Novinařinu dělám už řadu let. Po skončení mých televizních "zkušeností" jsem oslovila lidi v Českém rozhlase, jestli mě chtějí a oni chtěli!!

Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Sebechvála smrdí, takže nechci moc do detailu odpovídat. Ale občas se mi nějaký "sólokapr" podaří.

Dosavadní kariéra:
Vedoucí dětského oddělení v knihovně, redaktorka České televize Ostrava - Report i dnes už zaniklá Klekánice. Pak zkušenost se soukromou televizí. Ve spolupráci s Milanem Šímou jsem dělala publicistický pořad pro dnešní TV Prima.

Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Určitě chci prozradit, že nesnáším životopisy, jsou příliš ploché a studené na to, aby se tak dal člověk poznat. Mám ráda rockovou muziku, ráda tančím, pokud mám sílu, tak i čtu. Žiju v útulném venkovském stavení poblíž Ostravy. Společnost mi dělá černý kocour František a ostravský advokát Stanislav Brtník. To je zvěřinec, co? :)

 

Telefon: 221 555 705
E-mail: andrea.canova@rozhlas.cz

RSS autora

Články autora

|Andrea Čánová |Zprávy z domova

Mladík přišel při nehodě ve Studénce o nohy. České dráhy žaluje o odškodnění

České dráhy čelí podle zjištění Radiožurnálu civilní žalobě za vlakové neštěstí ve Studénce. Odškodnění se domáhá mladík, který při nárazu rychlíku do spadlého mostu přišel o obě nohy. Nehoda se stala v srpnu roku 2008. Novojičínský soud ve středu spor ani nezačal projednávat. Právníci obou stran se totiž přímo v jednací síni domluvili, že se zkusí dohodnout mimosoudně.

|Andrea Čánová, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Nehoda ve Studénce: České dráhy vyplatily poškozeným 14 milionů. Samy inkasovaly 52 milionů

Téměř devět let uplynulo od tragického železničního neštěstí ve Studénce, při kterém zemřelo osm lidí, a další desítky cestujících se zranily. Soud ale dosud nerozhodl, kdo za nehodu může. Rodiny obětí doufají, že až se najde viník, dostanou odškodnění. Zatím jim České dráhy celkem vyplatily 14 milionů. Přitom státní dopravce už dostal 52 milionů od firmy Eurovia, která se na stavbě mostu podílela.