Ivo Kaderka vládl českému tenisu přes čtvrt století, sám řídil hospodaření a financování svazu, a pokud se objevila nějaká kritika, odvolával se na velké úspěchy českých tenistů.
Zpráva úřadu vnitřní kontroly policejního prezidenta odhaluje dosud neznámé detaily z pátrání po střelci, který loni v prosinci vraždil v Klánovicích, Hostouni a na pražské filozofické fakultě.
Ochota vlády jednat o finanční pobídce pro investici americké firmy onsemi do další výroby čipů v Rožnově pod Radhoštěm byla klíčová. Uhradit má vícenáklady oproti podmínkám v jiných zemích.
„Oni se ho neptali jenom na zdravotní problémy, ale na to, co s tím nesouviselo, jestli mají rekonstruovat byt, vzít si hypotéku,“ vzpomínala Barbora, která chodila k vůdci sekty na léčení.
Po poslední léčebné seanci začal léčitel konat. Zubařce Magdaleně odeslal textovou zprávu: „Do dvou to musím stihnout, nenech mě v tom.“ Ještě tu noc zemřel.
„Já se neumím potit. To je úplně něco jiného. Když vidíš třeba moje povlečení, to není pot. To je něco, něco. Je to něco, já nevím,“ vysvětloval klientce samozvaný kutnohorský léčitel Richard Šiffer.
Pro část klientů přestal být Richard Šiffer jen léčitelem. Stával se jejich důvěrným přítelem a životním rádcem. Sice nevypadal jako duchovní vůdce, ovlivnil ale životy desítek lidí.
Na začátku byl samozvaný léčitel Richard Šiffer. Navštěvovali ho klienti, kteří již měli stanovenou diagnózu, ale i jen ti, kteří se necítili dobře. Tvrdil, že říká orgánům v těle, co mají dělat.
„Tím, že je strop vnímán jako něco, co je pro zákazníky akceptovatelné, tak se obchodníci úplně nehrnou do toho, že by nabízeli rekordně nízké ceny,“ říká Blahoslav Němeček.
Poslechněte si záznam debaty Českého rozhlasu na Mezinárodním festivalu dokumentách filmů. Zúčastnili se jí religionista Zdeněk Vojtíšek a novináři Martin Štorkán, Vít Kubant a Antonín Viktora.
Podnikatelé v Česku dávají často právě Polsko jako příklad země, která dokázala přilákat zajímavé investice, na které my zatím čekáme. Polsko a jeho ekonomika jsou tématem podcastu Peníze a vliv.
„Jsme opravdu velmi vpředu, pokud jde o instalace domácích baterií u domácích fotovoltaik. Myslím si, že jsme jednička v Evropě,“ tvrdí výkonný ředitel Asociace pro akumulaci energie Jan Fousek.
I přes Zemanovu snahu o posílení ekonomických vztahů dochází v posledních letech spíše k ochlazení mezi Českem a Čínou. Svoji další budoucnost na čínském trhu zvažují i některé tuzemské velké firmy.
Česko podle Eurostatu patří k zemím, kde potraviny zdražovaly loni nejrychleji. V prosinci byly podle evropského monitoru cen o více 27 procent vyšší než před rokem.
Energetická skupina Sev.en Pavla Tykače bude více obchodovat s energiemi v zahraničí. Plán vlády zestátnit výrobní části ČEZ pozoruje s „pozdviženým obočím“.
V Česku chce Pavel Tykač, majitel energetické skupiny Sev.en, dál investovat do akcií banky Moneta, zajímá se i o koupi vydavatelství Mafra. „Zájem jsme projevili, jednání jsou ale na začátku,“ řekl.