Důkazy o tom, že zástupci Kataru při volbě MS upláceli nemáme, tvrdí Etická komise IAAF

Etická komise Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) podpořila svého předsedu Sebastiana Coea poté, co on samotný popřel spekulace hovořící o tom, že volbu hostitelské země pro mistrovství světa v atletice v roce 2017 ovlivnila korupce. Coe měl podle obvinění vědět o tom, že se katarská delegace snažila získat pořadatelství v roce 2017 za cenu úplatku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf IAAF Sebastian Coe | Foto: Reuters

Komise v pondělí uvedla, že nenašla žádné důkazy o korupčním jednání a dokonce ani o tom, že byl nějaký úplatek nabízen.

Nebude tedy zahájeno žádné vyšetřování voleb z roku 2011, které nakonec zajistily pořadatelství mistrovství světa Londýnu (Katar následně uspěl ve volbě o MS v roce 2019).

Kauza o úplatku se začala vyšetřovat poté, co předseda britské atletické federace Ed Warner letos v lednu pro BBC prohlásil, že se Katařané snažili získat pořadatelství pro rok 2017 prostřednictvím korupce.

Warner to později oznámil i na půdě britského parlamentu. Etické komisy pak řekl, že upláceným činovníkem IAAF měl být právě Coe.

Etická komise během IAAF vyšetřování vyslechla celkem čtyři svědky, přičemž žádný z nich nepodpořil Warnerovu verzi.

„Nemůžeme rozhodnout pouze na základně spekulací,“ uvedla etická komise ve své zprávě.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme