Je to důkaz, že má smysl pokračovat, říká Špotáková k osmému vítězství v anketě Atlet roku

Vítězem české ankety Atlet roku je Barbora Špotáková. Světová rekordmanka v hodu oštěpem přivezla z olympijských her v Riu bronzovou medaili a hlavně díky ní ovládla tuto anketu už poosmé, což se předtím ještě nikomu nepovedlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková na vyhlášení ankety Atlet roku 2016 | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Dlouholetá opora české atletické reprezentace tak překonala sedminásobné vítěze tradiční ankety – koulařku Helenu Fibingerovou a oštěpaře Jana Železného.

„Přijde mi to stejně zvláštní, jako když si řeknu, že mám tři medaile z olympiády. Je to podobné, jako když někdo začne vyjmenovávat, co jsem všechno vyhrála. Vždycky tomu nevěřím a tohle je stejné,“ prohlásila trochu nesměle Barbora Špotáková. Ta na druhou stranu anketu, v níž hlasují atletičtí činovníci, trenéři a novináři, nijak nepřeceňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Barbora Špotáková poosmé v kariéře vyhrála anketu Atlet roku. Sama však tuto anketu nepřeceňuje

Rozhodně je ale osmé vítězství jednou z motivací do další tvrdé dřiny.

„Je to takový důkaz, že to má pořád ještě smysl. Že to ještě není tak špatné a že bych mohla ještě nějaký rok zůstat,“ přiznala pětatřicetiletá atletka, která myslí i na příští letní olympijské hry v Tokiu v roce 2020.

Každopádně ale ví, že její osmý titul v anketě Atlet roku může být i posledním a tak letos upoutala na slavnostním večeru pozornost i dlouhými červenočernými šaty a speciálním účesem.

„Připravila jsem se na to, co se nějakého stylingu týká, více než obvykle. Konečně jsem se nemusela trápit, co na sebe,“ doplňuje s úsměvem světová rekordmanka v oštěpu, která si letos celkově užila vyhlašování ve větší pohodě než jindy.

Jakub Marek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme