Překážkářka Hejnová představila nového kouče. Stal se jím Němec Balzer

Atletka Zuzana Hejnová na čtvrteční tiskové konferenci oznámila jméno svého nového trenéra. Stal se jím Němec Falk Balzer, který nahradí jejího dosavadního kouče Dalibora Kupky, s nímž dosáhla na největší úspěchy v kariéře. Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek z let 2013 a 2015 mění kouče přesně po čtyřech letech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atletka čtvrtkařka Zuzana Hejnová.jpg | Foto: Český olympijský výbor

Falk Balzer je bývalým aktivním atletem. V roce 1998 se stal vicemistrem Evropy v běhu na 110 metrů překážek, o tři roky později byl však pozitivně testován, kvůli čemuž dostal dvouroční zákaz činnosti.

Spolupráce Zuzany Hejnové s jejím předchozím koučem Daliborem Kupkou trvala od října 2012 až do konce letošního září, kdy se podle slov atletky domluvili na jejím ukončení.

Pod Kupkou česká rekordmanka v běhu na 400 metrů překážek dosáhla na své nejvýraznější úspěchy v kariéře, když se jí podařilo vyhrát jak mistrovství světa v Moskvě v roce 2013, tak šampionát o dva roky později v Pekingu.

Během svého vítězství na mistrovství světa v Rusku navíc zaznamenala i svůj osobní rekord v hodnotě 52,83. Sezona 2013 pro ni byla nejúspěšnější i v jiných ohledech, když mimo jiné vyhrála i hodnocení disciplíny v rámci Diamantové ligy.

V roce 2014 sice Hejnová zápasila se zraněními poté, co si zlomila zánártní kůstku na levé noze a později se musela vypořádat se zánětem v patě. O rok poté však opět dokázala vybojovat zlato na světovém šampionátu.

Na letošních olympijských hrách ale na medaili nedosáhla, když skočila čtvrtá. Na konci sezony pak přišlo oznámení o odchodu kouče Kupky.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme