Proti dopingu i online. IAAF spustila webový portál pro sdílení informací o dopingu

Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) na svém oficiálním webu spustila speciální portál, prostřednictvím kterého může kdokoliv anonymně nahlásit podezření z dopingu. Pro poskytnutí informace o dopingu není nutná žádná registrace – stačí vyplnit jednoduchý formulář, který je k dispozici v šesti jazykových mutacích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doping (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová

„Musíme stát za všemi čistými atlety. Pro budoucnost našeho sportu je důležité, aby veškerá atletická komunita udělala proti podvádění vše, co je v jejích silách. I ten nejmenší útržek informace může být zásadní ve snaze ochránit čestnou soutěž a stejné výchozí podmínky pro všechny,“ uvedl šéf IAAF Sebastian Coe.

Portál pro oznamovatele dopingu je dostupný přímo z hlavní webové stránky IAAF. Oznamovatel musí vyplnit tři položky – koho se dopingový případ týká (jestli přímo sportovce nebo například trenéra), v jaké zemi se měl prohřešek stát a nakonec případ popsat.

Pokud o to má informátor zájem, může poskytnout i své kontaktní údaje s tím, že IAAF ručí za jejich ochranu.

Atletická federace vyzývá nejen ke sdílení informací o užití dopingu, ale například i o podrobnostech, které se týkají obchodu se zakázanými látkami. Lidé také mohou upozorňovat na veřejně neznámé produkty obsahující doping.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme