Proti dopingu i online. IAAF spustila webový portál pro sdílení informací o dopingu

Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) na svém oficiálním webu spustila speciální portál, prostřednictvím kterého může kdokoliv anonymně nahlásit podezření z dopingu. Pro poskytnutí informace o dopingu není nutná žádná registrace – stačí vyplnit jednoduchý formulář, který je k dispozici v šesti jazykových mutacích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doping (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová

„Musíme stát za všemi čistými atlety. Pro budoucnost našeho sportu je důležité, aby veškerá atletická komunita udělala proti podvádění vše, co je v jejích silách. I ten nejmenší útržek informace může být zásadní ve snaze ochránit čestnou soutěž a stejné výchozí podmínky pro všechny,“ uvedl šéf IAAF Sebastian Coe.

Portál pro oznamovatele dopingu je dostupný přímo z hlavní webové stránky IAAF. Oznamovatel musí vyplnit tři položky – koho se dopingový případ týká (jestli přímo sportovce nebo například trenéra), v jaké zemi se měl prohřešek stát a nakonec případ popsat.

Pokud o to má informátor zájem, může poskytnout i své kontaktní údaje s tím, že IAAF ručí za jejich ochranu.

Atletická federace vyzývá nejen ke sdílení informací o užití dopingu, ale například i o podrobnostech, které se týkají obchodu se zakázanými látkami. Lidé také mohou upozorňovat na veřejně neznámé produkty obsahující doping.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme