S chodítkem se pohybuje okolo postele, líčí lepšící se stav Zátopkové její přátelé

Zdravotní stav olympijské vítězky v hodu oštěpem Dany Zátopkové se podle jejích přátel lepší. S pomocí chodítka už se pohybuje kolem postele a čeká ji rehabilitace. V Ústřední vojenské nemocnici je přes týden a dveře od jejího pokoje se netrhnou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková | Foto: ASC Dukla

Manželka legendárního vytrvalostního běžce Emila Zátopka si přivodila zlomeninu nohy v krčku v noci na pátek 30. září. Hned v sobotu podstoupila operaci v celkové anestezii, a to i přes její vysoký věk čtyřiadevadesát let. Lékaři byli překvapeni, jak dobře Dana Zátopková operaci zvládla.

„Dana je na tom psychicky dobře, ale fyzicky je to samozřejmě horší. Včera poprvé chodila s takovým chodítkem okolo postele, protože je ještě na trubičkách,“ komentoval situaci letitý rodinný přítel a místopředseda Českého klubu olympioniků Karel Engel.

Doma ji našel právě on společně s Františkem Fojtem, bývalým sekretářem Českého atletického svazu, který s ní měl domluvený oběd. Když se na Danu Zátopkovou nemohl doklepat, zavolal právě Engelovi, který má od jejího bytu klíče.

Nutno podotknout, že Dana Zátopková je velmi aktivní žena. V jejím domě v pražské Troji přijímala spoustu návštěv a sama nedávno vydala knihu o společném životě s Emilem Zátopkem s názvem Náš život pod pěti kruhy. Minulý pátek měla mít schůzku s šéfem gymnázia v Uherském Hradišti, které je jejím rodným městem.

Dana Zátopková je v nemocnici. Podstoupila operaci zlomené nohy

Číst článek

I teď v nemocnici přijímá návštěvy. Dnes se s ní měl setkat Pablo Capalbo, zakladatel mezinárodního pražského maratonu, a novinář Pat Butcher, který by jí rád předal knihu o Emilovi Zátopkovi. Dost věcí s ní při psaní konzultoval.

Nyní čeká bývalou olympijskou vítězku asi dvouměsíční rehabilitace a potom by se mohla vrátit domů. Zřejmě bude chodit o holi, což pro ni ale nebude změna, protože ji využívala i předtím kvůli bolavé páteři.

„S olympijským výborem máme domluveno a s nemocnicí, že ji tam nechají na rehabilitaci. Překvapuje mě, že to psychicky zvládá a bere to jako životní zkoušku,“ říká Karel Engel.

Ľubomír Smatana, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme