GALERIE: Škoda v Šanghaji ukázala vizi svého prvního elektromobilu

Zlatozelené SUV s okřídleným šípem ve znaku a elektromotorem pod kapotou. Mladoboleslavská Škoda Auto představila v Šanghaji studii svého elektromobilu. Právě obyvatelé velký čínských metropolí, které trápí znečištění a smog, jsou teď pro Škodovku nejzajímavějšími zákazníky. Čína je navíc pro mladoboleslavskou automobilku spolehlivě největším odbytištěm.

Šanghaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obrovská Škoda Vision E stojí na koncernové platformě MEB. Na délku měří 4645 milimetru, na šířku 1917 milimetrů a na výšku 1550 milimetrů. Má pohon všech čtyř kol a výkon 225 kW (306 koní).

Škoda Auto vstoupila na čínský trh před 10 lety, prodala tam už přes dva miliony vozů. „Momentální zastoupení elektromobilů tam představuje téměř 1,5 procenta, v Evropě skoro o procentní bod méně," vysvětlil už dříve mluvčí společnosti Štěpán Řehák, proč se automobilka rozhodla novou studii představit právě v Šanghaji.

„Ke klasickému SUV to má docela daleko, je to spíše crossover. Má velká kola a vyvýšený podvozek, ale jinak je to hezky vypadající ladné auto. Z SUV zbyl pohon všech kol, to je asi tak všechno," řekl Českému rozhlasu motoristický novinář František Dvořák.

Autosalonové studie obvykle jsou testovací pokusy, jestli se publikum chytne. „Na druhou stranu Škodovka poslední studie, které představila, vždy dovedla do sériové výroby a vždy se jí povedlo zachovat charakter toho původního nápadu," dodává Dvořák.

Podle informací ze zákulisí by toto mělo být auto, na kterém se pracuje a mělo by být v pokročilé fázi vývoje.

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme