MS basketbal 2019 - online přenos Argentina - Španělsko, 15. září 2019 14:00,

Španělsko

75 : 95

(14:23, 31:43, 47:66)

• Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.
  • Pěkný den. Dnešním dnem vyvrcholí světový šampionát basketbalistů v Číně. Na programu je úplně poslední, zároveň vůbec nejdůležitější zápas. Argentina ve finále narazí na Španělsko. Asi málokdo očekával, že se do finále probojují zrovna tyto dva týmy. K největším aspirantům na zlato totiž patřili Američané, Srbové a Australani.
  • Argentina

Jihoameričané jsou příjemným překvapením. Nutno ale dodat, že účast v posledním zápase na turnaji si vybojovali po zásluze. Tým na rozehrávce vede opora Realu Madrid Facundo Campazzo. Pozadu nezůstává ani hrající legenda Luís Scola, který je s 19.3 body na utkání nejlepším střelcem Argentiny. Není to však jen o těchto dvou, jihoamerický celek se tu prezentuje týmovým výkonem. Cestou do finále si vyšlápl na Srbsko i Francii.
  • Španělsko

Hodně nenápadným dojmem se do finále dostal tým okolo precizního stratéga Sergia Scariola. Španělé se v úvodu turnaje prezentovali nepříliš přesvědčivými výkony, ovšem poté, co si vyšlápli na srbský výběr, bylo jasné, že se s nimi musí počítat i letos. V semifinále přešli se štěstím přes Austrálii, utkání šlo přes dvě prodloužení! Rozehrávku řídí Ricky Rubio. Ten je zároveň nejlepším střelcem (15.9 bodů na zápas).
  • Oba celky jsou na turnaji zatím stoprocentní, sázkové kanceláře se staví lehce na stranu Španělů. Tyto týmy na sebe narazily krátce před odletem do Číny a Evropané měli navrch (84:76). Kdo nakonec ovládne celý světový šampionát? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
  • Utkání právě začalo.
  • Důležité
    Finálový zápase začal, úvodní útok bude patřit Španělsku!
  • Hodně prostoru dostal na tříbodovém oblouku Scola. Míč po jeho pokusu v koši neskončil.
  • V růžku zůstal úplně volný Oriola. Nakonec je z toho dlouhý pokus za dva body!
  • Dobré clony využil Rubio, který z hranice trestného hodu přidává další dva body na španělské konto!
  • Marc Gasol se toho nebál a prokázal, že i on umí vystřelit z delší vzdálenosti. Čerstvý vítěz NBA navyšuje španělský náskok!
  • Jihoameričané se prosazují poprvé v tomto zápase. Brussino snižuje na rozdíl pěti bodů!
  • Dva trestné hody. Ricky Rubio proměnil oba, rozdíl je zase sedmibodový!
  • Důležité
    Míč po nepřesné střele spadl do rukou Juancha Hernangomeze, který z podkoše skóroval dva body s faulem. Argentinská lavička si vyžádala čas na poradu!
  • Juancho Hernangomez proměnil i následný trestný hod.
  • Rubio fauloval při pokusu o doskok, míč pro argentinský výběr.
  • Skvělá přihrávka Gasola na Oriolu, který skóroval poměrně snadné dva body!
  • Argentina zatím nehraje v pohodě, Scola netrefil další volnou střelu.
  • Až teď se jim to podařilo! Brussino trefuje úvodní argentinskou trojku v zápase!
  • Důležité
    No vida! Brussino zůstává jediným střelcem svého týmu, opět se prosadil za tři body. Rozdíl je rázem šestibodový!
  • Marc Gasol to nejprve zkoušel z podkošového prostoru, poté za tři body. Ani jednou ale neuspěl!
  • Souboj dvou spoluhráčů z Realu Madrid! Campazzo naznačil přihrávku a Llull zakončení nehlídal. Argentinský rozehrávač poté snížil o desku!
  • Španělsko polevilo. Sergio Scariolo si vyžádal čas na poradu!
  • Až příliš prostoru dostal Rubio na tříbodovém oblouku. Španěl ale není úplně rozeným střelcem!
  • Deck využil přihrávky od Scoly a krátce po příchodu na palubovku se prezentoval tříbodovou akcí!
  • V růžku zůstal úplně volný Ribas, který se nemýlí. Navíc to bylo za tři body!
  • To byl už pátý týmový faul Argentiny. Ribas využil obě nabídnuté šestky!
  • Brussino nepřesně přihrával, Willy Hernangomez na druhé straně zasmečoval další dva body pro Španělsko!
  • Pouze jediný trestný hod teď proměnil Deck. Rozeběhla se poslední minuta první čtvrtiny.
  • Sergio Llull to vzal celé na sebe! Jeho individuální akce byla úspěšná!
  • Výborný blok Willyho Hernangomeze na Laprovittolu, poslední útok bude patřit Španělsku.
  • První čtvrtina skončila.
  • Začala druhá čtvrtina.
  • Faulem se provinil Ribas. Vůbec první osobní chyba pro tohoto hráče.
  • Faul je odpískán také argentinské legendě! Luís Scola si podle rozhodčích pomohl nedovoleným útočným zákrokem.
  • V časové tísni střílel Fernández. Míč skončil na obroučce, důležitý obranný doskok získal Claver.
  • Rudymu Fernándezovi stačí opravdu chvilka. Španěl prokázal, že má přesnou ruku a trefil další tříbodovou střelu!
  • Z bezprostřední blízkosti koše se trefil Willy Hernangomez, Španělé vedou o čtrnáct bodů!
  • A zase! Rudy Fernández trefuje druhou trojku v řadě, náskok evropského celku neustále narůstá.
  • Po delší době také argentinské body z pole. Laprovittola snižuje za dva body!
  • Delia získal důležitý útočný doskok. Z toho poté těžil Laprovittola – tři body!
  • Další faul Rubia, opět byl útočný. Argentinci se tak opět mohou přiblížit svému soupeři ve skóre.
  • A to se daří! Laprovittola je v tuto chvíli k nezastavení, rozdíl ve skóre je desetibodový!
  • Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Llull prokázal, že je výborným střelcem!
  • Dvě šestky pro Willyho Hernangomeze. Ta druhá poskakovala po obroučce, nakonec i ona propadla košem.
  • Po delší době o sobě dal vědět Campazzo. Z jeho přihrávky poté těžil Delia, snadné dva body.
  • Ribas teď jasně zastavil Campazza nesportovním faulem! Dva trestné hody, poté míč pro Argentinu.
  • Rozehrávač Realu Madrid proměnil obě šestky, Argentina navíc bude rozehrávat.
  • Campazzo poslal do brejku Decka, který pohodlně zasmečoval!
  • Argentinská obrana zaspala, poměrně lehce se poté prosadil Fernández.
  • Oba týmy už mají čtyři fauly. Laprovittola teď skóroval z obou trestných hodů.
  • Oriola získal míč, na druhé straně palubovky pak zvýšil na desetibodový rozdíl!
  • Další dva trestné hody. Campazzo i v tomto případě stoprocentní!
  • Juancho Hernangomez si to namířil do koše. Poté přidal dva body o desku, to nebyla úplně snadná střela.
  • Balón putoval po ose Gasol, Rubio. Druhý jmenovaný si v zakončení věděl rady!
  • To je obrovská škoda pro Argentinu! Gabriel Deck totiž házel dvě šestky, jenže nevyužil ani jednu.
  • Fernández se při zakončení marně dožadoval odpískání faulu.
  • Argentinci nečekali do konce prvního poločasu a Campazzo špatně přihrával. Rubio se na druhé straně palubovky provinil opět útočným faulem.
  • Oddechový čas pro Argentinu.
  • Druhá čtvrtina skončila.
  • Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Španělé mají od úvodních minut navrch a v poločase vedou dvanáctibodovým rozdílem. Argentina se trápí na útočné polovině, Luís Scola je zatím bez bodu – a to především díky parádní obraně Orioly!
  • Doskoky
    Obranné: 13-16
    Útočné: 2-10

Zisky: 4-7
    Ztráty: 9-6
  • Nejlepší střelci:
    Nicolas Laprovittola (9) – Rudy Fernandez (8)
  • Druhý poločas začne přibližně v 15:00.
  • Začala třetí čtvrtina.
  • Velmi chytře si pro faul došel Vildoza, který následně proměnil oba trestné hody.
  • Totožná situace na druhé straně palubovky, také Marc Gasol byl stoprocentní.
  • Nádherná kombinace Španělů! Oriola sice skórovat nedokázal, ovšem Rubio se prosadil přímo z doskoku.
  • Ani teď! Legendární Luís Scola byl skvěle bráněný Oriolou, přes kterého se mu znovu skórovat nepodařilo.
  • Juancho Hernangomez bude házet dva trestné hody. Ještě předtím je tady poměrně rychlý oddechový čas pro Argentinu!
  • Španělský basketbalista proměnil pouze jednu nabídnutou šestku.
  • Oproti prvnímu poločasu se nic nezměnilo, Argentina se stále trápí. Gasol navyšuje španělský náskok.
  • Obrovské okno v argentinské obraně. Juancho Hernangomez zůstal úplně volný pod košem soupeře a smečoval!
  • Poměrně dost prostoru pro Vildozu. Tomu to tam ovšem nepadá, stejně jako celému argentinskému výběru!
  • Rubio si vyměnil balón s Gasolem, poté skóroval dva body o desku. Ke všemu přišel faul Vildozy.
  • Právě Ricky Rubio následně proměnil i trestný hod.
  • Vildoza našel Gabriela Decka, který trefil trojku!
  • Důležité
    Nepřesná přihrávka od Clavera. Vildoza okamžitě posouval na volného Campazza, který trefil další trojku! Španělsko si vyžádalo čas na poradu!
  • Už šestý týmový faul Argentiny. Faulován byl Llull, který následně zužitkoval obě šestky.
  • Španělé se dostávají znovu na čáru trestného hodu. Gasol zvyšuje na devatenáctibodový náskok.
  • Přes obránce a po otočce se prosazuje Claver. To byla velmi těžká střela, balón však skončil v koši!
  • Luís Scola se poprvé prosazuje až ve druhé polovině třetí čtvrtiny. V tuto chvíli proměnil obě šestky.
  • V závěru útočné akce střílel Llull. Balón poslal do koše, španělský tým hraje v obrovské pohodě!
  • Oba celky jsou na pěti faulech. Scola zase proměnil obě šestky.
  • Hra se teď kouskuje kvůli faulům. Willy Hernangomez skóroval ze druhé šestky.
  • Vypadalo to na snadné dva body Decka o desku. Přišel však další úspěšný blok od Willyho Hernangomeze,
  • Další dvě šestky, Scola je dnes stoprocentní. I nadále ale čeká na nějaké body ze hry.
  • Rudy Fernández si to namířil do koše a se štěstím zvýšil na dvacetibodový rozdíl! Balón dlouho poskakoval po obroučce.
  • Jeden faul střídá ten druhý. Laprovittola snižuje na osmnáctibodové manko.
  • Otřesený po předchozím pádu zůstal Fernández. Ten proměnil druhý trestný hod.
  • Třetí čtvrtina skončila.
  • Začala čtvrtá čtvrtina.
  • Jako první se v poslední desetiminutovce trefuje Deck, který snižuje.
  • Na další body čekáme, Rudy Fernández teď získal důležitý obranný doskok.
  • Willy Hernangomez srovnává vývoj čtvrté čtvrtiny, na nějaký obrat to zatím nevypadá.
  • Útočným faulem se provinil Campazzo, Španělé jsou necelých osm minut od vítězství!
  • Jiskřička naděje! Laprovittola šel ihned po zisku míče do tříbodové střely. A uspěl!
  • Důležité
    Další dva body přidal Deck, který donutil španělskou lavičku k oddechovému času!
  • No vida! Rozdíl ve skóre je po dvou trestných hodech Campazza jen dvanáctibodový.
  • Na dva body od Rubia odpověděl smečující Deck. Rozdíl ve skóre zůstává stejný.
  • Španělé nic nemění, hrají dlouhé útoky a zakončují až v úplném závěru limitu. Llull teď mířil přesně!
  • Bylo to s faulem Sergio Llull poté proměnil i trestný hod.
  • Laprovittola proměnil jednu šestku, Juancho Hernangomez vzápětí trefil tříbodovou střelu z růžku!
  • Pět a půl minuty před koncem se prosadil Scola, vůbec první koš argentinské legendy ze hry!
  • Rubio proměnil obě šestky, Deck na druhé straně palubovky snížil. Jihoameričané teď vysunuli svou obranu hodně vysoko.
  • Ztráta Rudyho Fernándeze, Deck znovu v roli smečujícího hráče!
  • Hodně zbytečný faul Laprovittoly jen vteřinu po začátku španělské akce. Ricky Rubio stoprocentní!
  • Dvě šestky pro Laprovittolu, obě úspěšné. Fauloval Ribas, pro kterého to byl dnes už pátý faul.
  • Aktivní obrana Argentiny si opět pomohla faulem. Gasol však dvakrát minul!
  • Scola zůstal úplně volný na tříbodovém oblouku. Dnes to ale není jeho zápas, což potvrdila tato střela!
  • Po Ribasovi dohrál také Brussino. Reparát se Gasolovi vydařil, tentokráte skóroval z obou šestek.
  • Do koše si to namířil Llull, Španělé jsou blízko od vítězství na tomto světovém šampionátu!
  • Deck koriguje skóre, snižuje na rozdíl čtrnácti bodů!
  • Další dva trestné hody házel Gasol. Ten byl znovu stoprocentní!
  • Hodně zbytečný faul Scoly na doskoku. Marc Gasol znovu stoprocentní, vítěz letošního ročníku NBA proměňuje oba trestné hody.
  • Na jedné straně skóroval Llull, na té druhé Deck. O vítězi je rozhodnuto, rozeběhly se poslední dvě minuty.
  • Ricky Rubio dokonce trefil trojku. Španělský kouč poté vystřídal celou pětici.
  • Ještě jedna změna ve skóre. Lucio Redivo se poprvé prosazuje v tomto zápase a snižuje.
  • Xavier Rabaseda míč z doskoku doslova dopíchl do koše!