Autorka

Blanka Mazalová

V Českém rozhlase Olomouc pracuji od roku 1996. Od ledna 2013 jsem redaktorkou Centra zpravodajství. Uslyšíte mě především ve zpravodajských reportážích o dění v krajském městě Olomouci a také v příspěvcích ze školství.

Autorsky jsem se podílela i na cyklu publicistických pořadů a reportáží Psáno životem. Díky němu jsem se setkala s mnoha zajímavými lidmi nejrozličnějších osudů, profesí, zájmů a generací.

RSS autorky

Články autorky

|Blanka Mazalová |Výtvarné umění

Neznámý obraz Josefa Mánesa. Kdo jsou tajemné dívky na dvojportétu?

Na žádné výstavě nikdy nebyl, Národní galerie o něm nevěděla. Olomoucké vlastivědné muzeum ukázalo poprvé úplně neznámý obraz Josefa Mánesa. Dvojportrét mladých šlechtičen v zámku Čechy pod Kosířem patří podle znalců k malířovým vrcholným dílům. Právě v tomto místě na Hané Mánes často pobýval. Tři nezávislí znalci už potvrdili pravost mistrovského plátna. Tajemstvím zůstává, kdo dívky na portrétu jsou.

|Blanka Mazalová, Lenka Kratochvílová |Zprávy z domova

V pitné vodě v Libavé je uran, varují hygienici. Problém řeší armáda

Pitná voda, kterou jsou zásobováni obyvatelé Města Libavá na Olomoucku, podle odborníků obsahuje zvýšené množství uranu. Vodu by proto neměly pít děti a těhotné ženy. V obci s více než pěti sty obyvateli, která leží ve vojenském újezdu Libavá, je už zajištěno náhradní zásobování nezávadnou vodou. Armáda chce upravit technologii úpravy vody z nedalekého zdroje, aby ji zbavila nebezpečného uranu.