Autor

Bohuslav Beneš

Znamení: Váhy

Životní motto: Nic není tak špatné, aby to nemohlo být ještě horší.

Co dělám v rozhlase: Připravuji dopravní zpravodajství. V relacích Zelené vlny se pokouším řidiče varovat před nehodami, kolonami a jinými nešvary, které na silniích hrozí.

Před rozhlasem: Bylo toho víc. Pracoval jsem jako provozní technik, také v nadaci Člověk v tísni – opět provoz, dokonce jsem byl nějaký čas v Anglii jako au-pair. Staral jsem se o dvě děti, potom jsem půl roku stříhal ovce na farmě… a světe div se, nakonec jsem skončil v rozhlase!

Co mě baví: Kupodivu poslední dobou sport, hlavně kolo, a samozřejmě mě baví dvě malé děti a jejich maminka.

Co mě vždycky dostane: Lidská hloupost ve špatném slova smyslu a krása (jakákoliv a čehokoliv) v tom dobrém.

Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?) Tak to nevím, ale dost by mě to zajímalo…

RSS autora

Články autora

|Bohuslav Beneš, Matěj Skalický |Zprávy z domova

Návrat lidí z víkendu ucpal dálnici D1. Tvoří se dlouhé kolony

Nejhorší je v souvislosti s návratem lidí z víkendu o nedělním odpoledne tradičně situace na dálnici D1. Několikakilometrové kolony se táhnou na příjezdu do Brna ve směru od Olomouce. Ucpaná je i stará silnice. D1 nezklamala ani v úseku z Brna do Prahy. Na 73. kilometru pokračuje oprava vozovky, jede se jedním pruhem a kolona je tam dlouhá.

|Martin Hromádka, Bohuslav Beneš, Jana Huzilová |Zprávy z domova

Obavy z konce prázdnin se nenaplnily, na silnicích byl klid

Na českých silnicích navzdory očekávání vládl po celou neděli klid. Obavy dopravních expertů z posledního prázdninového víkendu se nenaplnily. Lidé zřejmě návrat z dovolených nenechali na poslední chvíli. Zvláštní bezpečnostní opatření ale potrvají až do pondělí, kdy děti poprvé usednou do školních lavic.