Turisté nemohou k Machu Picchu. Provoz vlaků zastavily demonstrace proti stavbě letiště

Turisté, kteří chtějí v těchto dnech vyrazit v Peru objevovat krásy dávného města Inků Machu Picchu, musí počkat nejméně do pátku. Britská firma, která provozuje železnici k tomuto hojně navštěvovanému místu, pozastavila ve středu na 48 hodin provoz kvůli hrozícím protestům tamních obyvatel. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AFP.

Lima / Peru Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Machu Picchu (kečujsky Stará hora) s branou na inckou stezku za zády, uprostřed posvátné místo, v pozadí Wayna Picchu (kečujsky Mladá hora)

Machu Picchu (kečujsky Stará hora) s branou na inckou stezku za zády, uprostřed posvátné místo, v pozadí Wayna Picchu (kečujsky Mladá hora) | Foto: David Koubek | Zdroj: Český rozhlas

„Zrušili jsme pro dnešek a zítřek provoz z Cusca do Machu Picchu kvůli stávce a nebezpečí protestů na trati," řekl ve středu AFP mluvčí firmy PeruRail, která na této trati denně přepraví jeden až dva tisíce turistů. Provoz by měl být obnoven v pátek.

Místní obyvatelé demonstrují proti výstavbě nového mezinárodního letiště, které se začalo stavět u obce Chinchero. Už skoro měsíc v oblasti také stávkují učitelé za zvýšení platů.

Komplex teras a chrámů Machu Picchu, který loni podle peruánského tisku navštívilo skoro 1,5 milionu turistů, leží v nadmořské výšce asi 2400 metrů nad kaňonem řeky Urubamba v peruánských Andách.

Zbytky města, postaveného v polovině 15. století z přesně opracovaných kvádrů bez pojiva, jsou od roku 1983 zapsané na seznamu světově chráněných památek UNESCO.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme