V Benátkách začíná tradiční karneval. Letos ve znamení barev

Benátský karneval má každý rok jiné téma. To letošní zní: Karneval barev, barvy karnevalu. Každá barva sděluje a vyvolává emoce a město na laguně dokáže dát každé barvě zvláštní odstín a jiskření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benátská maska (Verona) | Foto: Creative Commons, Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Karneval barev znamená také barvy hudby, divadla i filmu. Na Náměstí svatého Marka bude postavena velká divadelní scéna pro divadelní představení, ale divadlo se bude hrát také v divadle La Fenice.

Každý den se bude vybírat nejkrásnější maska, ale masku vám namalují také na ulici, když budete chtít.

Dále jsou na programu koncerty hudby všech barev, včetně koncertů pro děti, ale třeba také bruslení, nebo barvy ovoce v čokoládě či barvy kuchyně. Každý den předvede své umění velký mistr kuchař Fabio Baldassarre přímo na Náměstí svatého Marka.

Tradice benátského karnevalu sahá až do 11. století. Vznikl jako poslední velká slavnost před začátkem velikonočního půstu.

Velkolepé má být samotné zahájení karnevalu. Začne večerním představením francouzského souboru Ilotopie na Canal Grande. Má to být magická podívaná mezi benátskými mosty, s rytíři a vodními koni, s ohněm a červenými koberci na hladině.

Nebudou chybět ani tradiční karnevalová dostaveníčka . Drého a třetího února to bude historický průvod s 12 Mariemi - kdysi to byli chudé dívky, kterým dóže daroval věno, aby se mohly vdát. Dále to bude tzv. slet „svolo" - Anděla ze zvonice na náměstí svatého Marka.

Ponte di Rialto, Benátky | Foto: Jan Rosenauer

A to všechno doprovázené průvody masek a třeba představením vlajkonošů s historickými prapory z celé benátské oblasti.

Všechno skončí úterý 12. února před půlnocí tichým průvodem gondol a lodí na Canal Grande ve světle pochodní.

Vědunka Lunardi, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme