Berlín láká na pivo z 86 zemí světa. Festival Biermeile zpestří i Češi

V Berlíně začíná 16. ročník mezinárodního pivního festivalu. Berliner Biermeile není třeba na rozdíl od mnichovského Octoberfestu v Česku příliš známý, přesto jde v mnoha parametrech o největší pivní festival světa. Návštěvníci budou moci až do neděle ochutnat 2000 různých piv z 86 zemí. Z České republiky se letos účastní na dvě desítky pivovarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pivo, ilustrační foto | Foto: Stock.xchng

Na berlínském Biermeile jsou hned dvě české sekce - Traditionelle Tschechische Bierkultur a Tschechischer Biergarten. Výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý říká, že je důležité, aby bylo české pivo vidět, nedá se prý ale očekávat, že by se z takové reklamy okamžitě narodily velké exportní úspěchy.

„Prosadit se na zahraničním trhu, zejména na takovém zralém, dlouhou dobu tradičním, jako je německý, to je dlouhodobá, velice těžká, náročná práce.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O českém pivu a jeho uplatnění doma i v zahraničí mluvil na Rádiu Česko výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý

Festivalový areál měří letos více než dva kilometry. Z České republiky jsou tam jak zástupci největších pivovarů, tak i pivovary malé, a dokonce také řada minipivovarů, kterým se v posledních letech začalo dařit.

Minipivovary se v Česku usazují už v řadě větších měst a o oblibu by podle Veselého neměly přijít ani v příštích letech.

„Původně se prakticky prosazovaly pouze tam, kde jsou turistické oblasti, kde je kupní síla. Dneska už se objevují i v oblastech, kde by turisty nikdo nehledal.“ Skupina potenciálních zákazníků se prý ale časem vyčerpá.

„Každý takový trend je zajímavý, přináší nám do trhu něco neotřelého. Nutno přiznat, že všech těch 150 minipivovarů dohromady tvoří asi jedno procento trhu, čili rozhodně to není žádná konkurence průmyslovým pivovarů, ale je to velmi zajímavé zpestření trhu,“ říká Veselý.

Václav Sochor, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme