Brněnští lékaři mají nový přístroj na léčbu poruch erekce, je jediný v Česku

Jako průlomový označují lékaři nový způsob léčby poruch erekce, který právě začali používat v Brně. Metoda byla poprvé použita v roce 2010 ve Spojených státech, v tuto chvíli ji používají jen čtyři další státy. Kromě České republiky také Litva, Nizozemsko a Izrael.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zamilovaní | Foto: Comstock Images

„Psychika je úplně rozhozená, máte chaos v hlavě, nespíte. Je to fakt hrozný a na tom jsem skončil.“

Tak popisuje své potíže s erekcí sedmadvacetiletý muž z Brna. Dodává, že postupně se mu rozpadl vztah s přítelkyní a začal se vyhýbat společnosti.

Jako typické tyto problémy potvrzuje i psycholog Jiří Brančík:

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o nové metodě léčby poruchy erekce zjišťovala Zuzana Kopuletá

„Může vzniknout takový pocit méněcennosti, který ho pak dožene až k obavám z navazování vztahů, a pro toho člověka jako by končil život. Pochopitelně je dobré v tomto případě vyhledat odbornou pomoc a ta může velmi rychle zajistit nápravu.“

Zcela nový a podle lékaře Igora Motila velmi účinný způsob léčby teď nabízí přístroj, který pořídili v urologické ordinaci v Lékařském domě Hlinky v Brně. Je jediný v republice a mají ho zatím pouze čtyři státy na světě. Pracuje na principu rázových vln s nízkou intenzitou.

„Zjistilo se, že když je rázová vlna mnohem menší intenzity, tak podporuje vznik nových cév. To je ta podstata toho problému, protože erekce jako taková vlastně závisí od prokrvení toho orgánu,“ vysvětluje Motil.

„Je potřeba říct jednu věc. Metoda je relativně nová a studie, které byly provedené, jsou z roku 2010, takže se nedá říct, že by výsledky byly definitivní a stále se s tím pracuje. Ale tak je to v medicíně ve všech oborech, vždycky přijde nějaká nová metoda a je třeba s ní pracovat, aby se potvrdila. Dosavadní výsledky jsou takové, že to zlepšení je zhruba o 56 procent a změny tkáňové ve smyslu tvorby nových cév byly potvrzeny jak vyšetřeními histologickými, tak angiografickými, to znamená rentgenovým vyšetřením těch cév,“ doplnil lékař.

Poruchy erekce mohou signalizovat vážné zdravotní potíže

Co je ale důležité si uvědomit, je příčina potíží, upozorňuje Igor Motil.

„Poruchy erekce velice často znamenají vykřičník. A to v tom smyslu, že když dojde k poškození cév v mužském pohlavním orgánu, tak je to první známka toho, že něco v těle není v pořádku s cévami. A velmi pravděpodobně zhruba do pěti let může muž očekávat, že bude mít podobné potíže se srdcem.“

Proto by muž s problémy s erekcí podstoupit i další vyšetření, která zhodnotí jeho celkový zdravotní stav.

Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme