Herečka a dabérka slavné filmové Angeliky Libuše Švormová slaví 80. narozeniny

Dnes slaví 80. narozeniny herečka Libuše Švormová. Skoro 30 let působila v Městských divadlech pražských, později mnoho let jezdila se zájezdovými inscenacemi, hrála ve filmech i televizních seriálech. Od mládí také dabovala. Právě dabingu vděčí za svou nejslavnější roli, proslulou Angeliku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herečka Libuše Švormová při natáčení minutové hry Dýchánek

Herečka Libuše Švormová při natáčení minutové hry Dýchánek | Foto: Prokop Havel | Zdroj: Český rozhlas

„Já jsem ráda, že se na to lidé pořád koukají. My účinkující jsme to přitom trošku považovali jen za jednu z dalších dabingových příležitostí. Rozhodně jsme si nemysleli, že to bude za 50 let fenomén,“ říká Švormová se smíchem.

Libuše Švormová si zahrála v oblíbených seriálech Byl jednou jeden dům, Život na zámku nebo Gympl s ručením omezeným. Bohatá je také její filmografie. Například v pohádce Jak se budí princezny ztvárnila zlou sudičkou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Herečka Libuše Švormová je v civilu velmi příjemná paní, ve filmech ale často dostávala úlohy semetrik. Dnes slaví 80. narozeniny. Natáčel Jan Herget

I když je Libuše Švormová v civilu usměvavá a příjemná dáma, režiséři ji často obsazovali spíš do rolí semetrik nebo přísných manželek. Nedlouho před osmdesátkou přijala nabídku hostovat ve Vinohradském divadle, které si velmi cení.

„Když se na děkovačce podívám do publika, tak mám radost. Hlavně proto, že je ho tolik, protože jsem tak velké divadlo za celý svůj profesní život moc nezažila a teďka jsem na konci své kariéry trochu oslněna,“ dodává Švormová.

V pracovních aktivitách Libuše Švormová ale rozhodně nepolevuje. Zkouší další inscenace, natáčí, dabuje a účinkuje v rozhlase.

Libuše Švormová | Foto: Český rozhlas

Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme