Houslista SOČR Jaroslav Bohdal se pokouší o sportovní rekord. Chce tak přispět na charitu

Český Forrest Gump dnes běhá celý den v pražské Stromovce. V rámci charitativní akce pro nadaci Olgy Havlové se houslista - člen Symfonického orchestru Českého rozhlasu - Jaroslav Bohdal pokusí o světový rekord. Za 12 hodin má uběhnout více než sto kilometrů a udělat 500 shybů na hrazdě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Bohdal (v černém) chce pokořit neobvyklý sportovní rekord a pomoci tak dobré věci | Foto: Zuzana Vlčková

Jaroslav Bohdal při svém pokusu neplánuje vůbec žádné přestávky. Podle něj to na trase dlouhé „pouhých“ 100 kilometrů ani nestojí za to.

Po uběhnutí 26 kilometrů se prý cítil velice dobře. Prozradil také, že už po podobně velkých sportovních výkonech hrál na housle a šlo to bez problémů.

Bohdal je vynikající sportovec, pravidelně se zúčastní nejrůznějších závodů a je to jeden z nejlepších českých ultramaratonců a také rekordman v počtu shybů na čas.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Jaroslavem Bohdalem proběhla část trasy i redaktorka Zuzana Vlčková

Pokud o rekord sleduje Tomáš Hrádek z agentury Dobrý den. Podle něj je kombinace běhu a shybů něco neobvyklého i z hlediska profesionálních sportovců.

Akce má upozornit na aktivity Nadace Olgy Havlové. Kdo přijde Jaroslava Bohdala osobně do Stromovky podpořit, může Výboru dobré vůl přispět do kasičky.

Sbírka je určena na nákup zdravotnických pomůcek. I tím, že se o akci bude mluvit, se zviditelní aktivity nadace.

Že takové akce mají smysl, se ukázalo například před dvěma lety. Nadace tehdy spolupořádala podobnou akci, šlo o rekord odskákání půlmaratonu po jedné noze. Ten tehdy vynesl 80 tisíc korun.

Celá akce dnes skončí ve 21 hodin.

Zuzana Vlčková, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme