John Goodman adoptoval svoji přítelkyni. Kvůli odklonu peněz

I v Česku je nyní známé slovní spojení ‚odklon peněz‘. Adopce vlastní přítelkyně je jeho typickým příkladem. Americký milionář John Goodman učinil totiž svoji přítelkyni svojí adoptivní dcerou proto, aby se dostal k penězům z fondu pro své děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dvojice | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Před dvěma lety zavinil John Goodman nehodu podle všeho s alkoholem v krvi. Při nehodě zemřel třiadvacetiletý Scott Wilson. Jeho rodiče žádají odškodné.

S odškodným by na první pohled neměl být problém. Stovky milionů dolarů leží ve fondu, který Goodman kdysi zřídil pro své dvě děti.

Peníze ale blokuje soudní rozhodnutí a nemůže na ně sáhnout ani sám Goodman. Udělal proto krok, který se vykládá jako pokus zachránit majetek a proniknutí k prostředkům ve fondu, než začne soudní proces kvůli jeho autonehodě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pozadí případu, kdy John Goodman adoptoval svoji přítelkyni, zkoumala reportérka Jitka Malá

Adoptoval tedy svou přítelkyni, se kterou už tři roky chodí. Přítelkyně se tím pádem podle advokáta Johna Morana stává poživatelkou dávek z fondu a okamžitě nabývá práva na třetinu prostředků.

Bylo to sice krajně neobvyklé, ale legální. Jeho přijatá dcera už překročila čtyřicítku a je dost stará na to, aby k obrovským sumám ve fondu měla přístup. A podělit se o ně může, s kým bude chtít. Tedy i se svým adoptivním otcem Goodmanem.

Advokátka Charlotte Danciu, specialistka na adopce, se nestačí divit. „Je to na jedné straně příšerné, na druhé naprosto geniální,“ povzdechla si. Nepochybuje, že jde jen o pokus ulít si peníze, na který mimochodem doplácejí i obě Goodmanovy biologické děti, kterým se kvůli adoptivní sestře smrskl podíl z poloviny na třetinu.

V březnu se rodiče zabitého Scotta začnou soudit o odškodnění a doufají, že soud peníze z fondu uvolní. Goodmana ale na jaře čeká i druhý proces. Budou ho soudit kvůli údajnému zabití a opuštění místa nehody, za což může jít do vězení až na 30 let.

Jitka Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme