Kdo získá Cenu Michala Velíška? Za hrdinství je nominován i 17letý student z Kazachstánu

Nadace ADRA v úterý pojedenácté udělí Cenu Michala Velíška za mimořádné hrdinství. Ocenění je pojmenované po televizním střihači, který se v roce 2005 zastal napadené ženy na Karlově náměstí v Praze. Útočník po něm vystřelil a Velíšek v nemocnici následně zemřel. Jejich hrdinství letos vyneslo nominaci třem kandidátům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zavražděný reportér Michal Velíšek s manželkou | Foto: ADRA

Mezi kandidáty na Cenu Michala Velíška patří 24letá Kristýna Kovaříková. Nominovaná je za to, že pomohla ženě, kterou napadl její partner. Útočníka zneškodnila pepřovým sprejem.

Lidé hlasují i pro 50letého Jana Dryáka z Prahy. Chtěl pomoct řidiči autobusu s agresivními cestujícími a nakonec sám skončil se zraněním v nemocnici.

Musel jsem jednat, asi to byl pud sebezáchovy, říká Zemanem vyznamenaný hrdina z Uherského Brodu

Číst článek

Třetím nominovaným je cizinec - Nuriman Kaliev, sedmnáctiletý student z Kazachstánu. „Na ulici viděl, jak nějaký muž bije a škrtí dívku. Chtěl jí ukrást mobil. Nuriman neváhal a běžel dívce pomoci,“ popsala příběh z loňského října Iva Fundová-Macková z nadace ADRA, která ceny uděluje.

Loni ocenění získal například Jan Rom z Trutnovska, který pomohl z hořícího auta dvěma mladým lidem. Dalším oceněným byl Jiří Nesázal. Za to, že se postavil střelci v Uherském Brodě, ho 28. října vyznamenal i prezident Miloš Zeman.

Cenu Michala Velíška může získat každý, kdo se neživí jako profesionální záchranář.

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme