Klíšťové encefalitidy ubývá, boreliózy je ale oproti loňsku více

Lymská borelióza postihuje lidi stále častěji. Proti této nemoci způsobené klíštětem se nelze očkovat a ze začátku se onemocnění může projevovat jako chřipka. Nejvíce nemocných je na Jindřichohradecku, Prachaticku a Českokrumlovsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klíště obecné | Foto: Ondřej Hajdušek

Encefalitidy, proti které je možné se očkovat, je ale v letošním roce méně, říká František Kotrba z Krajské hygienické stanice.

„V minulém týdnu jsme zaregistrovali celkem 50 onemocnění klíšťovou encefalitidou od začátku této sezony, přibylo dalších sedm nově nahlášených a potvrzených případů,“ uvedl Kotrba.

„Vloni v tomto období jsme registrovali 79 případů, což znamená, že letos se situace ohledně klíšťové encefalitidy v jižních Čechách vyvíjí opravdu příznivě.“

Lymské boreliózy oproti tomu výrazně přibývá, a to hlavně na Jindřichohradecku, říká František Kotrba.

„Letos evidujeme už 116 případů od začátku roku, v týdnu přibyly tři další nově potvrzené případy, zatímco vloni to bylo v tomto období 81 případů. To znamená, že výskyt lymské boreliózy bude letos celkem vysoký,“ řekl Kotrba s tím, že nejvyšší počet onemocnění je tradičně hlášeno z Jindřichohradecka.

„Vysoký je ale letos také výskyt na Prachaticku, Českokrumlovsku nebo Táborsku,“ doplnil František Kotrba.

Kristýna Barchini Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme