Kvůli charitě upletla stařenka olympijskou panenku, úřady její prodej ale nepovolily

Představte si, že upletete panence slušivé šatičky a chcete ji nabídnout k prodeji pro charitativní účely. Jakási „zlá“ instituce vám to ale zakáže s poukazem na porušení duševního vlastnictví. Jak byste se asi cítili? Právě v téhle situaci se ocitla jedna britská vdova, která ovšem nepostrádá bojovného ducha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

olympijské hry - olympijská vlajka

Paní Joy Tomkinsové z Downham Marketu v hrabství Norfolk je 81 let. Je vdovou a má šestero vnoučat. Pro charitativní prodej v místním kostele upletla na už používanou panenku bílé šatičky s malinkým nápisem „Velká Británie 2012“ a stejně miniaturními olympijskými kruhy.

Panenka pojmenovaná Olympia se měla prodat za jednu libru. Vyplašená zvěstmi o bedlivě střeženém používání olympijských symbolů a loga londýnských her se radši poctivá důchodkyně obrátila na příslušné úřady. Jejich odpověď byla pro paní Tomkinsovou zdrcující: Panenka se musí z charitativní akce stáhnout.

Ve stařence „bouchly saze“ a okamžitě napsala předsedovi organizačního výboru LOH 2012 v Londýně Sebastianu Coeovi. V dopise se to podle listu Daily Mail hemžilo výrazy jako „znechucení nad olympijskou korektností“ nebo „stupidita 21.století.“

„Asi jsem měla radši panence vyšít na hruď nápis ‚globální setkání špičkových sportovců v anglické metropoli v letošním roce‘,“ utrousila bojovná stařenka ironicky. Na to je prý ale pětadvaceticentimetrová Olympia příliš malá.

Lidé z okolí paní Tomkinsové jsou prý vzteky bez sebe a připravení vyrazit do ulic.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme