Lidé na zimních pneumatikách šetří, často upřednostní cenu před kvalitou

S příchodem zimy řidiči vyměňují letní pneumatiky za zimní. Řada lidí však šetří na pneumatikách a raději riskuje. Spíš než na kvalitu se lidé u zimních gum dívají na cenu. Zkušenosti s tím mají i v jednom z jihlavských autoservisů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stovky lidí na Vysočině si v těchto dnech nechávají přezout auta na zimní pneumatiky | Foto: Lucie Maxová

Rok co rok stejný obrázek: na parkovišti jihlavského autoservisu pokuřují netrpěliví řidiči a automechanici v dílnách nestíhají. Kvůli očekávanému sněžení se šoféři konečně rozhodli přezout. Bohužel řada z nich i na úkor bezpečnosti na pneumatikách šetří.

Podle automechanika Michala jsou pneumatiky mnohdy v žalostném stavu, je však těžké zákazníkům vysvětlit, že vzorek má mít aspoň čtyři milimetry. Taková je minimální hloubka předepsaná pro zimní gumy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na praxi při přezouvání pneumatik se v jednom jihlavském autoservisu ptala redaktorka Lucie Maxová.

„Třeba tady byla paní, která jezdí po dálnici, měla dva milimetry, a ta se s námi vůbec nebavila, chtěla to prostě nazout,“ popisuje praxi automechanik.

Víc než kvalita zajímá podle Michala zákazníky cena pneumatik.

„My třeba koupíme gumu za třináct set, ještě jim dáme padesát korun za dopravu, stovku za přezutí. Oni si najdou na internetu za tisíc korun,“ popisuje Michal, jak lidé často raději šetří, ačkoli pak nemají garantovanou záruku kvality.

S nekvalitními pneumatikami s nízkým vzorkem auta snáze podklouznou a hrozí havárie. Navíc lidé, kteří nebudou mít v zimě přezuto, nebo jejich pneumatika bude ve špatném stavu, riskují od policie až dvoutisícovou pokutu.

Lucie Maxová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme