Michelinský průvodce si popletl restaurace. Hvězdu omylem udělil skromné jídelně

Gurmány mířící za nejnovějším přídavkem do Michelinského průvodce čekalo velké překvapení. Místo luxusní restaurace totiž v malém francouzském městě Bourges našli levnou jídelnu s puntíkovanými ubrusy a fixní cenou 10 eur za hlavní jídlo. Ukázalo se, že michelinská hvězda ve skutečnosti patřila stejnojmennému podniku poblíž Paříže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kavárna Le Bouche à Oreille ve střední Francii | Foto: Google Maps

Podle majitelky Véronique Jacquetové má Le Bouche à Oreille v Bourges stálou klientelu mezi místními řemeslníky. „Najednou jsme byli na roztrhání. Přijížděli sem novináři z celé země. Pak mi zavolal můj syn, který žije v Paříži. Mohl umřít smíchy,“ říká Jacquetové.

Druhý podnik s názvem Bouche à Oreilles se podle britského Telegraphu nachází v Boutervilliers poblíž Paříže. Na rozdíl od jídelny v Bourges nabízí hlavní jídla za 48 eur.

„S paní Jacquetovou jsme si volali a dobře jsme se nad tím zasmáli,“ popsal šéfkuchař pařížské restaurace Aymeric Dreux.

Penelope Salmonové, která v jídelně vaří, se prý nikdy ani nesnilo o tom, že by získala michelinskou hvězdu. Do vaření ale podle vlastních slov vkládá celé srdce.

Kristina Roháčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme