Módní trend se obrací: Vychrtlé modelky zmizí z titulních stran

Ženy z obálek časopisů pro mnohé bývají vzorem. Paradoxně jsou to ale i ty extrémně hubené. Módní průmysl se ale zřejmě konečně dočká nového trendu. Příliš mladé a příliš hubené modelky by ze stránek časopisů mohly zmizet úplně. Zatím to má v plánu jeden z nejprestižnějších arbitrů stylu na světě - časopis Vogue.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Móda - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Magazín se rozhodl, že zkrátka bude propagovat obraz zdravých modelek. Protože ve zdraví je prý krása. Shodlo se na tom celkem 19 šéfredaktorů z celého světa.

Pokud už příští měsíc zalistuje čtenář například francouzskou, americkou či britskou verzí, měl by na stránkách časopisu najít zdravě vypadající a ne příliš mladé modelky. Japonský Vogue se přidá o měsíc později, tedy od července.

Tento krok dostanou na starost šéfové jednotlivých castingů, kteří budou samozřejmě kontrolovat průkazy u dívek. Nově totiž mají smůlu slečny mladší šestnácti let. Týká se to i modelek, které budí dojem, že trpí poruchou příjmu potravy.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém směru, který nastupuje módní magazín Vogue, informovala Lubica Bergmanova

Často v poslední době znělo, že svět módy bývá občas pro nás ženy krutý zejména tím, že vytváří nedosažitelný model ženského těla.

V letech 2006 a 2007 zemřely na podvýživu dvě modelky, a tak se právě váha a zdraví manekýn s stala předmětem řady diskusí. Zatím se ale pozornost soustředila hlavně na přehlídková mola. Některé světové módní přehlídky už v minulostí přijaly pravidla zakazující práci dívkám pod jistou hranici BMI indexu a mladším 16 let.

Izrael šel však ještě dál. Jeho vláda dokonce přijala zákon, podle kterého se na reklamních fotografiích nesmí objevovat příliš hubení lidé. Jasná jsou i kritéria - tzv. BMI index musí být vyšší než 18,5 bodu. Izrael je tak průkopnickou zemí, která se právě paragrafy rozhodla bojovat proti poruchám příjmu potravy.

Nezbývá než doufat třeba i v to, že k magazínu Vogue se přidají i další módní magazíny a značky. Podle psychologů by to pomohlo hlavně u mladých dívek a v poslední době i chlapců, kteří se snaží vyrovnat tomu, co vidí.

Každopádně statistiky mluví jasně. Ročně umírá několik tisíc mladých lidí právě kvůli diagnóze porucha příjmu potravy.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme