Na Floridě označili druhé místo, kde se šíří virus zika. Jde o pláž, kam chodí i turisté

Na Floridě v USA identifikovali druhé místo, v němž se šíří virus zika. Oznámil to dnes floridský guvernér Rick Scott. Jde o menší oblast Miami Beach v okrese Dade, avšak o pláž navštěvovanou také turisty. Florida požádala o další pomoc americké středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komár druhu aedes aegypti, který může přenášet virus zika

Komár druhu aedes aegypti, který může přenášet virus zika | Zdroj: Reuters

Také první místo, kde se objevily místní případy onemocnění, je v Miami Beach, ale v jiné části.

Scott řekl, že pět nových případů je z části zvané South Beach navštěvované turisty. Dva nově nakažení jsou domácí, tři jsou turisté. Předchozí případy se vázaly na centrální část Miami, na čtvrť Wynwood.

Ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že je v USA zaznamenáno 35 případů onemocnění, kdy se osoby nemohly nakazit mimo území USA.

V Miami začali s intenzivními postřiky proti komárům, protože nemoc šíří právě komáři. U dospělých lidí má onemocnění mírný průběh, ale u plodu může způsobit zpomalení vývoje mozku.

Současná epidemie trvá zhruba rok a nejvíce případů onemocnění bylo zaznamenáno v Brazílii. Virus se rozšířil do téměř celé Latinské Ameriky, ojedinělé případy se objevily i na jiných kontinentech včetně Evropy.

Američtí odborníci dnes oznámili, že v Portoriku se může narodit až 270 dětí s mikrocefalií, protože jejich matky se v těhotenství nakazily. Výpočet vychází z faktu, že v Portoriku je nakaženo 10 690 lidí a mezi nimi přes 1000 těhotných žen. Minulý týden vyhlásila americká vláda pro Portoriko kvůli viru stav nouze.

Proti nemoci není zatím známá vakcína, ale v USA se vyvíjejí dvě. Ministerstvo zdravotnictví uvolnilo na vývoj 81 milionů dolarů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme