Na Velehradě se v rámci Dní lidí dobré vůle budou zájemci učit manželské lásce

Moravský Velehrad dnes a zítra čeká nápor poutníků. Organizátoři tradičních cyrilometodějských Dnů lidí dobré vůle očekávají minimálně třicet tisíc návštěvníků. V rámci Dní lidí dobré vůle přichystali organizátoři workshopy pro dospělé i děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velehrad | Foto: Roman Verner

Na Velehradě auta při oslavách nechtějí. Budou muset zaparkovat obchvatu Starého Města, připomíná velehradský starosta Stanislav Gregůrek z ODS.

„4. 7. od 17 do 23 hodin bude vjezd do Velehradu pouze přes kyvadlovou dopravu. Na druhý den, 5. 7. od 6 do 20 hodin,“ upřesňuje Stanislav Gregůrek.

Zajímavou novinkou velehradských slavností je kurz nazvaný Škola lásky v rodině. Bude veden dle metodiky známé psycholožky Jiřiny Prekopové, i když ona sama se na Velehrad tentokrát nedostaví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co nabízí program Dní lidí dobré vůle, zjišťoval redaktor ČRo Pavel Sedláček

„Zabývá se těmi v současné době nejvíce bolestivými věcmi, se kterými se setkáváme ve společnosti. To je řešení vztahů v rodině. Jak konflikt mezi manžely, charakteristika pozitivního rodičovství a výchova dětí, terapie pevným objetím,“ prozradil manažer slavností Josef Kořenek.

Program Dnů lidí dobré vůle nabízí řadu aktivit nejen pro věřící. Připraven je například fotografický workshop, soutěž ve fotbalových dovednostech pod záštitou Antonína Panenky, zábavný program pro děti plný her či pohádek.

Slavnostní mši bude sloužit kardinál Dominik Duka.

Letošní akcí začíná jubilejní rok připomínající 1150 let od příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu. Příští rok by tak na Velehrad mohl dorazit i papež.

Pavel Sedláček, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme