'Nahoře bez' v Ženevském jezeře. Ženy mohou po 90 letech legálně odhodit horní díl plavek

Ženy se můžou napříště v Ženevském jezeře a v řece Rhoně koupat "nahoře bez" beze strachu, že jim za to bude hrozit postih. Vláda kantonu na jihozápadě Švýcarska totiž vyhověla petici zorganizované jednou z pokutovaných a zrušila nařízení z roku 1929, které koupání s odhalenými ňadry zakazovalo, informoval místní tisk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opalování a nyní i koupání "nahoře bez" je nyní v ženeských přírodních koupalištích dovoleno.

Opalování a nyní i koupání "nahoře bez" je nyní v ženeských přírodních koupalištích dovoleno. | Foto: Fotobanka Profimedia

"Snižujeme naše morální principy, co se týče horní části těla," uvedl předseda ženevské kantonální vlády François Longchamp. Koupat se nyní budou moci ženy bez horního dílu plavek na přírodních koupalištích, nikoli však ve veřejných bazénech. Pod hrozbou pokuty budou muset mít i nadále stejně jako muži dolní díl plavek.

O zrušení nařízení z 20. let se začalo hovořit loni v létě poté, co jedna z žen dostala za koupání bez horního dílu plavek pokutu ve výši 70 franků (asi 1750 korun). Upozorňovala tehdy mimo jiné na paradox, že na rozdíl od koupání je opalování "nahoře bez" povolené.

Přesvědčit vedení švýcarského kantonu o nesmyslnosti téměř 90 let starého nařízení jí ale nedalo příliš práce. Pod petici, kterou zorganizovala a v níž tvrdila, že platné nařízení je sexistické a absurdní, získala podpisy pouhých 233 lidí. Přesto jí kanton vyhověl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme