Neinvazivní analyzátor krve umožňuje rozbor krve bez odběru

Kompletní rozbor krve bez odběru. To je novinka, kterou umožňuje unikátní přístroj - neinvazivní analyzátor krve. Během několika minut zjistí přes sto hodnot o zdravotním stavu. Podobné vyšetření sloužilo také ruským kosmonautům. V Česku vychází vstříc i těm, kteří mají panickou hrůzu z odběru krve.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odběr krve pro zjištění hladiny cholesterolu a cukru v krvi | Foto: Jan Profous

Čidla unikátního přístroje se přikládají na krční tepnu, do podpaždí a na břišní tepnu. Vyšetření není pro pacienta vůbec náročné, musí pouze vydržet 6 minut ležet a mít přiložené sondy.

Přehrát

00:00 / 00:00

ORž Vyšetření krve bez krve.mp3

Po měření vidí ošetřující personál ihned zdravotní stav pacienta. Přístroj ukazuje přes 117 hodnot. Lékař je rozebírá hodnotu po hodnotě, rozebírá anamnézu a dá pacientovi doporučení – jak změnit svůj životní styl a u jakých odborníků se má dovyšetřit.

Přístroj může upozornit na krevní obraz, jaterní testy, cholesterol, vitální kapacitu plic, elasticitu plic. Preventivně lze zhodnotit, co se děje na ledvinách, na srdci, na plicích, na tenkém střevě, stresové hodnoty, vyčerpanost organismu nebo činnost štítné žlázy.

Lenka Jansová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme