O dokumentaristickou soutěž Příběhy 20. století byl rekordní zájem

Žádná dokumentaristická soutěž zatím nepřilákala tolik účastníků jako Příběhy 20. století. Lidé v ní měli nahrávat zajímavé příběhy lidí kolem sebe. Původně byla cílená hlavně na žáky, nakonec se ale účastnilo nejvíc dospělých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikuláš Kroupa, vedoucí projektu Paměť národa | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

„Je to bezkonkurenčně největší dokumentaristická soutěž za posledních 20 let. Tolik účastníků skutečně ještě žádná soutěž neměla,“ říká ředitel neziskové společnosti Post Bellum Mikuláš Kroupa.

Sám Kroupa byl překvapený tím, jak pozoruhodné příběhy se v soutěži sešly.

„Například příběh člověka, který prožil celý život v malé obci v jednom domě číslo 16, odkud všechno sledoval a vyhodnocoval. Jeho vyprávění je neobyčejně pozoruhodný, barevný svět, který velice zdravým, svobodným, nezávislým způsobem hodnotil události, které doslova kráčely kolem něj,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

O soutěži Příběhy 20. století hovořil ředitel sdružení Post Bellum Mikuláš Kroupa.

Motivací k účasti bylo podle Kroupy kromě cen také to, že si účastník udělal čas vyslechnout životní příběh svého příbuzného. „Že se zeptá svého dědečka či babičky, jak prožila vlastně minulé století,“ myslí si Kroupa.

V Památníku na pražském Vítkově dnes organizátoři vyhlásili čtyři vítěze soutěže.

Některé příběhy natočené v soutěži se objeví také na vlnách Českého rozhlasu. Sdružení Post Bellum pravidelně připravuje pořad Příběhy 20. století.

Příběhy 20. století | Foto: Post Bellum

Vanda Králová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme