Osobností roku 2014 jsou podle časopisu Time bojovníci s ebolou

Americký časopis Time označil za osobnost roku lékaře, zdravotníky a další lidi bojující proti ebole. Titul si podle editorů magazínu zasloužili tím, jak riskují své zdraví a životy, aby zabránili šíření této choroby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ebola, lékaři, epidemie | Zdroj: Reuters

"Riskovali a vytrvali, obětovali se a zachraňovali. Zeptejte se, co je motivovalo, a někteří budou mluvit o Bohu; jiní o své zemi, další o instinktu, který jim velí běžet směrem k ohni a ne pryč," uvedla ve zdůvodnění letošní volby šéfredaktorka magazínu Nancy Gibbsová.

Osobností roku se obvykle stává člověk, který v uplynulém roce nejvíce ovládl zpravodajství a veřejný život.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavlína Kozelková, spolupracovnice Lékařů bez hranic hodnotí důležitost ocenění od časopisu Time

Druhé místo letos podle časopisu Time patří lidem protestujícím v americkém Fergusonu proti údajně přílišnému používání násilí ze strany americké policie.

Třetí příčku pak získal ruský prezident Vladimir Putin, který se do pozornosti světa dostal zvláště kvůli ruské anexi Krymu a následnému konfliktu Moskvou podporovaných povstalců s ukrajinskou armádou na východě Ukrajiny.

Mezi dalšími finalisty ankety časopisu Time byli prezident iráckého Kurdistánu Masúd Barzání a zakladatel největší čínské internetové společnosti Alibaba a zároveň nejbohatší Číňan Jack Ma.

V loňském roce získal titul osobnosti roku papež František. Žebříček často budí kontroverze, v roce 1938 byl osobností roku Aldolf Hitler.

Ebola | Foto: Český rozhlas

Ebola - fáze onemocnění | Foto: Michal Jindra

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme