Pionýři připravují pro děti ‚Dobrodružství na míru‘ zaměřené na zážitky

Tisíce školáků tráví prázdniny na táborech. Některé z nich pořádá i Pionýr, který si mnozí lidé stále ještě spojují s někdejším režimem. Dnes má občanské sdružení Pionýr dvacet tisíc členů, v pěti stovkách oddílů. V příštím školním roce by se měli zapojit do projektu Dobrodružství na míru, který odstartuje týdenní celorepublikový festival.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V táboře je pořád živo | Foto: Radek Ctibor

Od 8. do 16. září organizuje Pionýr po celé České republice téměř 200 otevřených akcí.

„Cílem akcí je ukázat dětem a rodičům, že nabídka otevřených klubů je zajímavá, pestrá a může si z nich vybrat opravdu každý. Že to není jenom pro lidi, kteří chtějí jenom jezdit na výlety do lesa, ale že je tam spousta různých věcí od kultury, sportu, modelování a tak dále,“ říká Jakub Kořínek z České rady Pionýra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ozvěn dne byl člen výkonného výboru České rady Pionýra Jakub Kořínek

Pionýr se podle Kořínka po více než dvaceti letech občas setká s pochybnostmi a spojitostmi s minulým režimem.

„Tak nějaké otázky se občas objeví, to je jasné, ale pokud je někdo rozumný a chce se bavit, tak si to nechá vysvětlit. My jsme organizace, která tady funguje přes dvacet let bez jakékoli závislosti na nějakých náboženských nebo politických ideologiích. Ta činnost snad za dvacet let hovoří za sebe a zdá se, že hovoří úspěšně,“ je přesvědčen Kořínek.

Pionýr spolupracuje na úrovni České rady dětí a mládeže, což je zastřešující organizace, kde je spousta dalších sdružení.

„Odlišnosti mezi organizacemi určité jsou, ale podstata volnočasové práce, na výchově k nějakým hodnotám a pravidlům je velmi podobná,“ dodává Kořínek.

Veronika Sedláčková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme