Počet úmrtí na rakovinu v Číně roste. Nemoc postihuje stále více dětí

Přes milion lidí zemře ročně v Číně na rakovinu. A jejich počet stále roste. Zákeřná choroba postihuje také stále více čínských dětí. Podle lékařů ze sdružení bojujícího proti rakovině bylo loni diagnostikováno přes 2,5 milionu nemocných Číňanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léky, zdravotnictví. Ilustrační foto | Foto: Free Digital Photos, Carlos Porto

Ve srovnání s předešlými roky se tak každoročně nakazí touto zhoubnou chorobou až o 3 % více lidí než v předešlém roce. Na nádorová onemocnění podle informací čínské agentury Xinhua pak každoročně zemře 1 milion 400 tisíc lidí.

Jak ale lékaři upozorňují, dostupná čísla nejsou přesná. Počet nakažených tak může být mnohem vyšší, což potvrzuje i lékařka Yan Jie, z dětské onkologie v Tianjinu:

"V Číně neexistují žádné oficiální údaje o počtu onkologických pacientů. Podle dat z našeho oddělení ale došlo v posledních letech k výraznému nárůstu dětí s rakovinou. Od roku 2008 jsme plně obsazeni, loni jsme měli přes 2600 hospitalizovaných pacientů."

Přehrát

00:00 / 00:00

O výskytu rakoviny v Číně mluvila zpravodajka Kateřina Procházková

Na nárůst nemocných má vliv kromě dědičných dispozic i špatný životní styl. Velké procento Číňanů stále kouří anebo se pohybuje v zakouřeném prostředí, nezdravě jí a nesportuje. Samozřejmě vliv na zdraví mají také hektický životní styl a znečištěné ovzduší, které je problémem většiny čínských měst.

Vysoký počet úmrtí je pak podle čínských lékařů dán také tím, že v zemi stále chybí osvěta a mnoho lidí boj s chorobou vzdává.

Na rakovinu existuje údajně také množství produktů tradiční medicíny. Od bylin, hub, přes nejrůznější extrakty. Jak jsem se dočetla, léčit se dá například i práškem z luskouna, zvířete podobného mravenečníkovi.

Rozšířená je ale také pověra, že rakovinové nádory léčí prášek z rohu chráněných nosorožců, který se tady stále v Číně dá na černém trhu sehnat.

mkp, Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme