Přehlídková mola nepatří jen mládí. I seniorské modelky sklízejí ovace

Většina z nás si módní přehlídky spojuje hlavně s mladými dívkami. Občanské sdružení Život 90 se rozhodlo ukázat, že věk v modelingu rozhodně není překážkou. Jak mohli návštěvníci sami na vlastní oči vidět, dřívější ročník narození na kráse a eleganci v žádném případě neubírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Seniorské modelky | Foto: Jiří Štarha

Na pódium postupně přichází pět modelek a taky model ve věku od 60 do 75 let. Mají na sobě oblečení, které prodává Senior bazar. Princip, na kterém je obchod založený, popisuje jediný muž na přehlídkovém molu, 68letý pan Jiří:

„Dole v přízemí je prodejna, kam lidé přinesou darem starší oblečení, které se jim už nehodí, tak to tady zanechají. Najdete v tom velice kvalitní kusy a stačí to jenom šikovným způsobem těm lidem ukázat, že je to použitelné i pro další roky.“

Pokud se komukoli z diváků některé oblečení zalíbí, může si ho koupit po skončení přehlídky za symbolických dvacet korun. Podle moderátorky akce Lídy Vladykové výtěžek z prodeje oblečení a vstupného poputuje dál:

Přehrát

00:00 / 00:00

Na pražské přehlídce v Divadle U Valšů, na níž se představily seniorské modelky, natáčela Zuzana Petráňová

„Jde to na sdružení Život 90, což je sdružení, které podporuje a zkvalitňuje život seniorů. Takže je to vlastně charitativní akce. Zájem o prodávané modely, jak vidíte, je veliký.“

Diváci v sále odměňují každou modelku i modela bouřlivým potleskem.
„Přehlídka se mi líbila. Je to zajímavé.“
„Mně se hlavně líbilo to, že tady vidím, že starší generace se umí krásně bavit a že má i smysl pro estetiku, což bohužel u té mladší generace trochu postrádám,“ svěřují se diváci.

Některé seniorky publikum překvapily, když doplnily program ukázkou břišního tance. Nejstarší tanečnici bylo téměř 80 let. Přátelskou atmosféru si užilo nejen publikum, ale hlavně samotné modelky. Z pódia rozdávaly úsměvy na všechny strany. Své dojmy z přehlídky přiblížila jedna z nich, šedesátnice Renata Brožová:

„Myslím, že mi to nedělalo až takové problémy. Samozřejmě to není profesionální projev, ale myslím, že jsem si to užila,“ říká paní Renata. Modelkou chtěla být už v mládí, ale byla na to příliš malá. Teď se jí dávný sen splnil.

Zuzana Petráňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme