Prodej žlutých kytiček na boj proti rakovině letos vynesl přes 14,5 milionu korun

Takzvaný květinový den letos v Česku vynesl 14 a půl milionu korun. Celonárodní sbírku, kterou symbolizují žluté kytičky, pořádala už poosmnácté Liga proti rakovině. Dnes začíná putování výstava, která na nebezpečí rakoviny upozorňuje. Jejím cílem je přimět lidi, aby nepodceňovali prevenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Květinový den 2013 | Foto: Kateřina Křenová

Místopředsedkyně ligy Iva Kurcová vysvětluje, že i tentokrát půjde výtěžek zejména na tři dlouhodobé programy, které pomáhají lidem s touto zákeřnou nemocí. „Což jsou především prevence nádorových onemocnění,“ popisuje Kurcová a doplňuje:

„V rámci druhého programu podporujeme kluby onkologických pacientů po celé republice a v rámci třetího programu se snažíme podpořit instrumentální dovybavení onkologických pracovišť.“

Podle Kurcové mohou lidé do sbírky přispívat i nadále, a to formou dárcovské SMS zprávy nebo přímo na účet Ligy proti rakovině.

Na důležitost prevence nádorových onemocnění upozorňuje také putovní výstava, kterou organizuje rovněž Liga proti rakovině.

Má přimět lidi, aby nepodceňovali prevenci u nádorových onemocnění. Pro zájemce je na místě připravena například dermatologická poradna nebo konkrétní informace, jak rakovině předcházet.

Výstava začíná dnes v Praze, v hlavním městě se zdrží dva dny. „Na další týden se přesouváme do Znojma a Jindřichova Hradce, potom navštívíme Říčany a Kladno a závěr výstavy bude patřit Náchodu a Krnovu,“ informuje Iva Kurcová.

„Podrobné informace o termínech, datech a místech, kde budeme v jednotlivých městech, jsou k dispozici na našich webových stránkách,“ dodává.

Pavla Lioliasová, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme