Projekt ČRo Karel je King získal nominaci v mezinárodní soutěži Zlatá růže

Projekt Českého rozhlasu Karel je King uspěl v mezinárodní soutěži Zlatá růže, když se dostal mezi tři finalisty v kategorii komedie. Český rozhlas vybrala porota do užšího výběru vůbec poprvé. Projekt Karel je King připomíná netradiční formou letošní sedmisté výročí narození Karla IV.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

busta Karel IV., sv. Vít | Foto: Wikimedia Commons

Jaký by byl pořad Máte slovo s Michaelou Jílkovou v době Karla IV.? Nebo o jakých tématech Karlovy doby by se mluvilo v Otázkách Václava Moravce?

Cílem projektu Karel je King bylo připomenout zábavnou, ale také informativní formou výročí narození slavného panovníka. A právě k tomu měly pomoci zmíněné parodie.

Přehrát

00:00 / 00:00

O projektu ČRo Karel je King, který se dostal do užší nominace na mezinárodní cenu Zlatá růže, natáčela redaktorka Eliška Malínská

„I kdo se nedívá na Otázky Václava Moravce, tak ví, že existují, a ví, jak vypadají,“ poznamenal jeden z autorů projektu Jan Herget.

Tvůrci se pokusili známé formáty „vykuchat“ a pak naplnit historickým obsahem.

„Není to tvrdá, realistická, vážná debata. Je tam vždycky nějaký jeden historický fakt, který je nezpochybnitelný – to nám dodali historici z historických rešerší – a my jsme na základě toho historického faktu rozvinuli scénku, vtip, zábavnou situaci,“ dodal Herget.

Osm rozhlasových pořadů režíroval Jan Prušinovský, scénáře napsal Petr Kolečko.

Projekt Karel je King vznikal zhruba rok. Jeho součástí je i multimediální interaktivní web – jsou na něm audio záznamy, videa, historické texty skloubené s určitou zábavnou mystifikací a podobně.

Jednou z hlavních akcí celého projektu byla i narozeninová party na Letné, která připomněla přesně na den – tedy čtrnáctého května – sedmisté výročí od narození Karla IV.

Václav Moravec | Foto: Khalil Baalbaki

V prestižní mezinárodní soutěži Zlatá růže soupeří každoročně zhruba sto třicet mediálních domů z více než tří desítek zemí celého světa. Finále soutěže, kde porota ocení nejlepší zábavní pořady v televizi, rádiu i na internetu, bude v září v Berlíně.

Český rozhlas porotě poslal veškeré potřebné podklady a s projektem se probojoval mezi finálovou trojici v kategorii rozhlasová komedie.

„Naší velkou ctí je, že našimi konkurenty, těmi dalšími dvěma, se kterými budeme v září v Berlíně soupeřit, jsou dva velmi populární pořady britské stanice BBC. To je, myslím, velmi příjemná a hezká společnost,“ uvedla kreativní producentka projektu Karel je King Markéta Kaňková.

ČRo, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme