Sportovci rádi pomáhají charitě. Zájem začal být až po olympiádě, směje se Samková

Slavní sportovci z celého světa se velmi často zapojují do charitativních projektů. Výjimkou nejsou ani ti čeští. Možná nejaktivnější v posledních dvou letech je olympijská vítězka ze Soči snowboardcrossařka Eva Samková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková | Foto: Filip Jandourek

„K charitě jsem se dostala až po olympiádě, protože teprve potom o mě začal někdo mít zájem,“ smála se Eva Samková na charitativním florbalovém turnaji, který pořádal reportér ČRo Pavel Petr pro mladého hokejistu Dominika Skořepu.

Sportovci vesměs žádost o podporu charitativní akce neodmítají, mají k tomu totiž velmi pádný důvod: „Takové příběhy na světě jsou. Bohužel nemá každý takové štěstí jako my, zdraví sportovci. Aspoň takhle můžeme pomoct,“ říká fotbalový útočník Jan Chramosta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na charitativní akci zastihl Evu Samkovou a Jana Chramostu reportér ČRo Petr Kadeřábek

Jenže třeba v případě olympijských vítězů je žádostí o podporu charitativní akce takové množství, že pokud by kývli na všechny, už by jim nezbyl čas na přípravu či závody, tedy na jejich zaměstnání.

„Věcí, které je potřeba podpořit, je takové strašné množství. Lidi, děti, příroda, zvířata…. Je toho tolik, že musím hodně vybírat. Vybírám věci, které jsou milé, sympatické a ke kterým mám blízko,“ vysvětluje snowboardcrossařka.

„Když třeba nemůžu někde být, natočím třeba video. Psala jsem si pánem po mrtvičce a pozval mě na tábor, tak jsme udělali překvapení a dali jsme mu medaili. Vůbec to nečekali a bylo to nádherné,“ přidává usměvavá závodnice konkrétní příklad.

S některými lidmi z minulosti zůstává dál v kontaktu. „Voláme si a tak. Občas je to náročné, protože potřebuju sílu a energii, abych jen nemluvila bez ducha. Ale vždycky toho jde udělat víc,“ uvědomuje si Eva Samková.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme