Tajemství účesů afrických fotbalistů: umělé vlasy

Nejhorší účes na fotbalovém šampionátu už neuvidíte, protože ho nosil na hlavě kamerunský obránce Rigobert Song. Jako nejhorší ocenili jeho světle melírované dready bloggeři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afrika nevšedníma očima | Foto: Humanistické centrum Narovinu

Ovšem alespoň to byly jeho vlasy. Většina Afričanů a mnohé fotbalisty nevyjímaje, má dready uměle prodloužené.

Na židličce u prašné cesty v jihoafrickém Limpopu sedí mladičká africká královna, nesměle se usmívá a v ruce drží provaz umělých černých vlasů.

Kamarádka je trpělivě navazuje na původní krátké rovné vlasy, jemných pramínků je možná sto, ale děvčata mají času dost.

„Chceme být krásné, to je přece normální. Tak si prodlužujeme vlasy,“ vysvětluje jedna z dívek jménem Saty.

Ona ani její kamarádka nemají přirozené dlouhé vlasy. Podle slov druhé z dívek Rézy nemá přirozené vlasy ani modelka Naomi Campbell a ani fotbalisté.

„Když jsem byla malá, tak mě máma vůbec nestříhala. Nemusela, nám vlasy rostou pomalu. Kdybych chtěla mít přirozené dlouhé vlasy, tak by to trvalo celý život,“ dodává Rézy.

Ve vesnici se takhle parádí všechna děvčata. Ovšem mnohé mají hlavu zakrytou z náboženských důvodů šátkem a tak to na první pohled není poznat.

Místní dredatý mládenec Joseph módní trend oceňuje. „To je velmi pěkné. Trvá to dlouho, ale z kadeřnictví odcházejí krasavice.“

Mnohé černé Jihoafričanky mají buď hlavu vyholenou nebo naopak dlouhatánské pramínky. Krátký účes je vidět málokdy. Asi se to děvčatům nelíbí.

Ovšem muži a potažmo fotbalisté jsou na tom zřejmě podobně. Buď dohola nebo umělý černý vlas. Kamerunský blonďák Rigobert Song žádné následovníky zatím nemá.

Ľubomír Smatana, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme