Téměř 1300 lidí se letos zapojilo do projektu Daruj krev s Českým rozhlasem

Do projektu Daruj krev s Českým rozhlasem se v letošním ročníku zaregistrovalo 1295 zájemců. V transfuzních stanicích pak lékaři odebrali krev téměř čtyřem stovkám lidí, kteří prošli zdravotními testy. Kampaň projektu byla tento rok ještě víc zaměřena na prvodárce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začíná další ročník projektu Daruj krev s Českým rozhlasem. Zapojila se do něj i moderátorka a editorka Rádia Wave Bára Šichanová | Foto: Filip Jandourek

Každý rok je z registru dárců vyřazeno zhruba 25 tisíc lidí, kteří kvůli věku nebo zdravotním komplikacím už krev darovat nemůžou.

Proto je nutné registr každoročně doplňovat o dárce nové.

„Počet dárců rok od roku mírně klesá, mírně ale systematicky. Takže jsme čím dál víc odkázáni na menší počet dárců,“ říká primář transfuzního oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze Petr Turek.

Letos se do projektu zapojila většina transfuzních stanic z celé republiky a mezi prvodárci byl třeba i moderátor Radiožurnálu Petr Král, který se s dalšími kolegy stal tváří kampaně.

Iveta Vávrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme