V Hollywoodu budou dražit Chaplinovu tuláckou buřinku či dopis Johna Lennona

Ve Spojených státech se bude dražit legendární tulácká buřinka komika Charlieho Chaplina. Do dražby, která se o víkendu uskuteční v Hollywoodu, půjdou i další předměty spojené se slavnými osobnostmi, například s britským hudebníkem Johnem Lennonem či americkou herečkou Marilyn Monroe.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Lennon a Yoko Ono

John Lennon a Yoko Ono | Foto: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Jack Mitchell

Komika Charlieho Chaplina není třeba většině lidí představovat, a to ani 35 let po jeho smrti. V roli malého tuláka s černou buřinkou na hlavě a hůlkou v ruce ho z jeho devadesáti filmů zná prakticky celý svět. Právě proslulý klobouk, s nímž má Chaplina většina lidí spojeného, jde nyní do dražby v americké Kalifornii.

V nabídce aukční síně navíc nechybí ani Chaplinova 81 centimetrů dlouhá bambusová hůlka s iniciály CCLT, Charlie Chaplin, Little Tramp a oba kousky jsou prý ve velmi zachovalém stavu. Není tedy divu, když odhadovaná prodejní částka dosahuje výše 60 tisíc amerických dolarů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o aukci v Kalifornii natočil Robert Mikoláš.mp3

Neúspěšní zájemci však nebudou muset smutnit, do aukce jde celá řada jiných předmětů spjatých s dalšími umělci a populárními osobnostmi.

Kdo by si chtěl například zahrát na stejný saxofon, který patřil slavnému jazzmanovi Charliemu Parkerovi, musí si připravit něco mezi 22 až 26 tisíci americkými dolary.

Svým dílem obrazně řečeno přispěl i legendární swingový zpěvák Frank Sinatra, tento krát však nikoli svou hudbou. K mání jsou tři jeho abstraktní malby i s umělcovým podpisem.

Charlie Chaplin | Foto: Licence Public Domain, volné dílo

Dopis s aktem

Velký zájem bude zřejmě také o ručně psaný dopis hudebníka Johna Lennona, člena skupiny Beatles, zavražděného v roce 1980. V dopise je nakreslený akt Lennona a jeho partnerky Yoko Ono. Na kupce čekají i autogramy dalších bývalých členů Beatles z roku 1964.

Konečné ceny všech nabízených rekvizit nakonec mohou překonat všechna očekávání, ostatně stejně jako tomu bylo při podobné dražbě předmětů patřících hvězdám stříbrného plátna, která se v Hollywoodu konala letos na jaře.

Robert Mikoláš, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme