V USA se bude prodávat skotská whisky v plechovkách

Firma dovážející skotskou whisky do Spojených států přichází s novinkou - tříletou whisky bude prodávat v třetinkové plechovce. Na pultech obchodů se má nápoj za pět dolarů objevit začátkem února.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Whisky

Whisky | Foto: Fotobanka stock.xchng

Dovozce uvedení whisky v plechovce na trh zdůvodňuje praktičností nádoby, která se hodí třeba na divoké večírky. A také garancí kvality. Kritici naopak namítají, že to poškodí noblesu spojovanou s popíjením whisky.

„Obchodně je to určitě dobrý nápad, pokud se ale budeme více probírat historii whisky, tak si myslím, že to tak úplně správné není,“ myslí si majitel baru Hemingway Aleš Půta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kvalitní skotská whisky bude v USA k dostání v plechovkách. O tématu jsme hovořili s majitelem baru Hemingway Alešem Půtou.

Dodal, že když jde whisky ze sudu na expedici, tedy do lahve či přímo do skleničky hosta, vždycky se podává ve skle. „Co se týče whisky a plechovky, tak je to dost neotřelý tah, nicméně věřím, že jestli se někde ujme, tak to bude v Americe,“ dodal.

Majitel baru připomněl, že skotská whisky je velmi kvalitní. „Milovníci whisky většinou začínají na skotské a až pak teprve vyhledávají nějaké další druhy a nějaké nuance,“ přiblížil.

Whisky by se podle něj měla podávat, tak, jak kdo ji má rád. „Není problém, aby si ortodoxní piják whisky do své skleničky přidával kapku vody či led. Její oblíbenost také stoupá díky různým druhům limonád. Takže například kombinace whisky a zázvorové limonády je absolutně perfektní,“ dodal.

Jan Prokeš, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme