Vyhrála StarDance a získala Magnesii Literu. Marie Doležalová má za sebou úspěšný rok

Marie Doležalová na sebe upozornila už v roce 2008 rolí Saši v sitcomu Comeback. Kromě hraní ale zvládá také psát a tančit. Za svůj blog Kafe a cigárko letos získala ocenění Magnesia Litera a před téměř dvěma týdny zvítězila v taneční soutěži StarDance. Mimo to zpívá také s komediální skupinou Olats Otesoc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Doležalová, herečka a úspěšná bloggerka | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Marie Doležalová byla podle diváků nejlepší tanečnicí sedmé řady StarDance a porazila i favorizovanou herečku Jitku Schneiderovou.

Doležalová má za sebou úspěšný rok. Objevila se jak na divadelních jevištích, tak filmových plátnech. Navíc na sebe upozornila svým všestranným talentem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyhrála StarDance a získala Magnesii Literu. Marie Doležalová má za sebou úspěšný rok. Přiblížila ho redaktorka Klára Fleyberková

Kariéra Marie Doležalové přitom začínala nenápadně. Rodačka z Karviné už jako dítě chodila do dramatického kroužku a o její životní cestě nebylo pochyb.

Na pražskou konzervatoř se sice dostala až na druhý pokus, už při studiu ale vyhrála konkurz na roli ve filmu Pusinky.

„Postava se jmenovala Iška. Byla taková zvláštní, citlivá a uzavřená. Z těch reakcí jsem pochopila, že někteří diváci jí hodně fandili, protože se snažila hodně změnit svůj život,“ popisuje svou postavu Doležalová.

Následující rok se představila jako Saša v televizním sitcomu Comeback, ve kterém si zahrála mimo jiné po boku Martina Dejdara, Dany Batulkové a Simony Babčákové.

Už od dob studií se ale Doležalová věnuje také divadlu. Její domovskou scénou je pražské Divadlo Na Fidlovačce.

„Hrozně mi to tam vyhovuje, protože je tam řád. Zároveň pořád myslím na diváka. Jak to nazkoušet, aby se to lidem líbilo, aby přišli a aby se smáli,“ dodává Doležalová.

Kromě desítek rolí má ale na kontě i desítky článků na svém blogu Kafe a cigárko. „Kafe a cigárko pro mě vystihuje moment, kdy vzadu, kam lidé nejdou, mají dva herci chvilku pauzičku. A teď o čem se baví v té pauze,“ přibližuje svůj blog.

Historky z hereckého života píše od roku 2014 a letos za to získala cenu Magnesia litera. Před nedávnem její texty navíc dostaly i knižní podobu. S rokem 2015 se tak Marie Doležalová loučí jako herečka, zpěvačka, blogerka, spisovatelka a tanečnice.

Klára Fleyberková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme