Výprava Trabantem Jižní Amerikou se po 16 500 km vrací domů

Expedice Trabantem Jižní Amerikou se dnes odpoledne vrací do Česka. Cesta od severu k jihu jí trvala déle než čtvrt roku, cestovatelé během této doby ujeli přes 16 500 kilometrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výprava ujela s trabanty přes 16 tisíc kilometrů.

Výprava ujela s trabanty přes 16 tisíc kilometrů. | Foto: oficiální Facebook Trabantem napříč Afrikou 2009

Kontinent projeli dvěma trabanty, starým Fiatem a Jawou 250. Jeden z členů výpravy Aleš Vašíček před odjezdem Radiožurnálu řekl, že věří v úspěch cesty, protože do ní vložil všechno, co měl.

„Hlavně je to velikánská výzva. Já jsem skutečně dal kvůli tomu výpověď, pustil jsem byt, spálil všechny mosty,“ řekl tehdy Vašíček.

Expedice se účastnila také Dana Zlatohlávková, která před odjezdem tvrdila, že je cesta příliš nevyzpytatelná, aby se na ni člověk mohl připravit.

„Jakékoli zkušenosti se s tím nedají rovnat, protože to bude tak šílená akce, že nic podobného se dopředu zažít nedá,“ prohlásila Zlatohlávková.

Trabanty jim připravil na cestu fanoušek těchto starých aut Miroslav Foukner. „Zdá se, že je to furt trabant, ale rozebrali jsme to úplně do šroubku,“ vysvětlil a dodal, že motor zůstal původní, jen se mu o něco zvětšil obsah. Kromě toho se upravoval karburátor kvůli převýšení v Andách.

Květa Moravcová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme