Výtěžek z vánočního bazaru pomůže dětem s Downovým syndromem i hospicům

Speciální kolo pro paralympioniky, výcvik asistenčních psů nebo terapeutické hračky - to jsou jen některé z věcí, které budou moci pořídit některé české neziskové organizace svým klientům. A to díky příspěvku od Asociace partnerů diplomatického sboru, která rozdělovala výtěžek z vánočního bazaru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palác Žofín v Praze | Foto: Khalil Baalbaki

Palác na Žofíně rozezněly melodie v mnoha jazycích - celou akci totiž odstartovalo vystoupení mezinárodního ženského pěveckého sboru.

„Dostali jsme sto tisíc,“ říká Lenka Kratochvílová ze společnosti Down syndrom Česká republika, která byla mezi hosty.

Přehrát

00:00 / 00:00

O konkrétní pomoci z prostředků získaných z mezinárodního vánočního bazaru mluvila Eva Rajlichová

„Využijeme je především na terapie pro děti a osoby s Downovým syndromem, na logopedie, na to, aby se naše děti lépe začleňovaly do škol a společnosti.“

Lenku doprovázel její syn Petr, který má Downův syndrom. „Kromě Petra mám ještě další dvě děti.“

„Vždy říkám novým rodičům, kteří s obavami vstupují do toho, co je čeká, že v životě budou mít více starostí s těmi v uvozovkách zdravými sourozenci,“ svěřuje se Lenka Kratochvílová.

Bazar, aukce, dary

Asociace partnerů diplomatického sboru získává peníze na charitativní účely z prodeje na vánočním bazaru, z internetové aukce a také z darů. Letos se povedlo vybrat přes 2 miliony 800 tisíc korun.

„Snažíme se upozorňovat a oslovovat dárce, že jakmile nám svůj příspěvek dají, tak ho dáme na jednu hromadu, ze které se rozděluje na portfolio projektů,“ dodává Lenka Nováková, která už několik let pomáhá s organizováním celé akce.

Vybrané peníze pomohou i mobilnímu hospicovému sdružení Cesta domů, potvrzuje jeho ředitel Marek Uhlíř:

„Daleko hůře se shánějí peníze třeba na takové věci jako benzin, čisticí prostředky a kancelářské potřeby.“

„Samozřejmě žádné zdravotnické zařízení nemůže existovat bez kancelářských potřeb a mobilní tým, který má osm automobilů, nemůže jezdit bez benzinu,“ poznamenal Uhlíř.

Celkem výtěžek mezinárodního vánočního festivalu podpořil na 34 českých neziskových organizací.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme