Známé osobnosti vyráběly panenky. Jejich prodej teď pomůže UNICEF

Lidé mohou dnes večer v Praze podpořit očkovací program organizace UNICEF. Budou se dražit hadrové panenky, které vyrobily přední české osobnosti. Za výtěžek organizace nakoupí vakcíny pro lidi v krizových a chudých oblastech po celém světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vakcína | Foto: ABC.net.au

„Letošní panenky jsou od takových autorů, jako je třeba Eva Jiřičná nebo Lucie Bílá. Vyráběli také Jiří Bartoška, Michal Viewegh. Aukce začíná v 19 hodin v muzeu hudby. Každý, kdo se chce přijít podívat, nebo ještě lépe dražit, je vítán,“ říká ředitelka české pobočky UNICEF Pavla Gomba a dodává:

„UNICEF očkuje jednak v krizových situacích, tam, kde je hodně lidí na jednom místě a třeba není dobrá hygiena, kde je potřeba děti ochránit před šířením nemocí. Kromě toho očkujeme v oblastech, kde není rozvinutá zdravotní péče. Hlavně třeba v Africe a v některých zemích Asie.“

Dražit se bude od sedmi hodin večer v Českém muzeu hudby v Praze. Podpořit projekt můžou lidé i během roku. Panenka, kterou organizaci věnovali dobrovolníci, přijde na 600 korun.

Veronika Neprašová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme