Ve volbě na předsedkyni neměla Pekarová Adamová protikandidáta. A stejně tomu bylo i v případě volby prvního místopředsedky, ve které zvítězil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.
KDU-ČSL dává přednost účasti v eurovolbách společně s ODS a TOP 09, tedy v koalici Spolu. Je ale připravena kandidovat do Evropského parlamentu příští rok i samostatně.
Sněmovna v pátek po poledni schválila takzvaný konsolidační balíček, který má podle vlády přispět ke snižování rozpočtových schodků. Pro hlasovalo 108 poslanců, proti 86 zákonodárců.
„Hnutí ANO čekalo na nějakou záminku pro vyvolání hlasování o nedůvěře. Výrok o tom, že jsem volal řediteli České televize, abych ovlivnil vysílání, je čistokrevná lež,“ řekl ministr Radiožurnálu.
„Oslovili jsme Kancelář prezidenta republiky s tím, že bychom chtěli více času – nebo jestli vůbec pro ně má smysl zprávu připravovat. Řekli jsme si, že ano,“ popisuje historik Petr Hlaváček.
„Jsem rád, že mohu jmenovat další ženu. Navíc ženu, která má široký právní záběr od advokacie, přes soudy, ale také celoživotní náplň v přípravě a vzdělávání nových právníků,“ uvedl Pavel.
Prezident Petr Pavel prozatím nejmenuje místopředsedu pražského vrchního soudu Roberta Fremra ústavním soudcem, i když má souhlas Senátu. Prověří informace o jeho rozhodování před listopadem 1989.
Na jedné straně prezident a liberální Piráti, STAN a TOP 09. Na druhé straně Česká biskupská konference a konzervativci z ANO, ODS, KDU-ČSL a SPD. Tak jsou rozložené síly ohledně Istanbulské úmluvy.
„Odvezli nás do jiného hotelu, kde jsme byli ubytováni kolem bazénu na lehátkách, měli jsme 20 minut na sbalení, takže v klidu,“ popisuje další turistka.
„Úmluva dává návod na to, jak bojovat proti domácímu a sexuálnímu násilí, jak pomáhat obětem“ vysvětluje Klára Kocmanová (Piráti), co považuje liberální skupina poslanců za nejdůležitější.
Mimořádná schůze začala v úterý. Ve středu začali poslanci jednat po přestávce ve 14.00. Opozice kritizuje vládu za nedodržování programového prohlášení a okrádání občanů. To kabinet odmítá.
Před 81 lety éterem zněla jména popravených za podporu parašutistů nebo i za samotné schvalování atentátu. Odveta Němců za smrt Heydricha bývá označována jako heydrichiáda.
Antimonopolní úřad zveřejnil výsledky kontrol cen potravin. Zaměřil se na mouku, mléko, máslo, vejce a kuřecí maso. Prověřoval, zda někdo ceny v celém řetězci nepřiměřeně navyšuje.
Kvůli významu rozhlasu se stala budova na pražských Vinohradech terčem útoku jednotek SS. Bránili ji sami pracovníci rozhlasu, povstalci i četníci. V bojích padlo 170 lidí.