Autor

David Šťáhlavský

Jsem vedoucím Tvůrčí skupiny Publicistika, která má tu čest vytvářet pro všechny stanice Českého rozhlasu kromě vědecko-technických i pořady s duchovně-náboženskou tématikou a pořady pro národnostní menšiny.

Posluchači mě mohou pravidelně slýchat jako moderátora ČRo Plus v Magazínu Leonardo, Hovorech a u kulatého stolu Názorů a argumentů. O zázracích přírody a metách techniky rád vyprávím na Dvojce ČRo ve zVědavostech.

RSS autora

Články autora

|David Šťáhlavský, Kristina Winklerová |Zprávy ze světa

Trest smrti slouží v Číně ke kontrole společnosti. Dřív odstrašoval víc, říká sinolog

Počet zemí, které vykonávají trest smrti, klesl za posledních deset let o třetinu. Počet popravených ale meziročně stoupl asi o 150. Podle výroční zprávy Amnesty International bylo v roce 2011 ve 20 zemích světa popraveno nejméně 676 lidí. Do statistiky ovšem není započítána Čína, která hrdelní tresty praktikuje také. Loni zde bylo usmrceno několik tisíc odsouzených.

|Eva Presová, David Šťáhlavský |Zprávy z domova

Zasahující policisté v kauze Janouška nepochybili, míní policejní odborář

Zveřejnění pět let starých odposlechů z pražského magistrátu přerostlo v aféru i kvůli neplánované dopravní nehodě hlavního aktéra, lobbisty Romana Janouška. Policisté zaskočení tím, koho zadrželi, chybovali. Odchod má zvážit dále šéf pražské policie Martin Vondrášek kvůli špatnému fungování subordinační informatiky.

|Viktorie Hošková, Jan Piroch, David Šťáhlavský, Jan Bumba |Zprávy z domova

Policie prošetřuje vazby lobbisty Janouška na pražský magistrát i jeho nehodu

O obsah hovorů mezi bývalým pražským primátorem Bémem a lobbistou Janouškem se zajímá policie. Analyzuje, jestli aktéři odposlechové kauzy, kterou na etapy zveřejňuje Mladá fronta Dnes, neporušili zákon. Z odposlechů mimo jiné vyplývá, že Roman Janoušek výrazně ovlivňoval dění na pražské radnici, prodeje pozemků nebo například výběr nového šéfa pražské Všeobecné zdravotní pojišťovny. Kvůli odposlechům se v pondělí mimořádně sejde vedení pražské ODS.